تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

فیلم هشدار قالیباف به طالبان درباره حقآبه هیرمند

رئیس مجلس یازدهم درباره حقآبه هیرمند خطاب به مسئولین افغانستانی گفت: اجرای کامل و دقیق توافق میان طرفین در این مورد به نفع هر دوملت و تضمین کننده منافع متقابل و همچنین محافظ وضعیت اقلیمی، جغرافیایی و مردمی بخش‌های بزرگی از غرب افغانستان و شرق ایران است. این یک مسئله حیاتی است و درباره آن اغماضی وجود نخواهد داشت.

فیلم هشدار قالیباف به طالبان درباره حقآبه هیرمند
رویداد۲۴ محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی مجلس گفت: لازم است درباره مسئله حقابه هیرمند عرض کنم که توافق درباره این حقابه، بخشی از تاریخ بلند همسایگی دو کشور و دو ملت ایران و افغانستان و غیرقابل خدشه است. اجرای کامل و دقیق این توافق به نفع هر دوملت و تضمین کننده منافع متقابل و همچنین محافظ وضعیت اقلیمی، جغرافیایی و مردمی بخش‌های بزرگی از غرب افغانستان و شرق ایران است. این یک مسئله حیاتی است و درباره آن اغماضی وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: از مسئولین افغانستان می‌خواهم به اراده مثبت جمهوری اسلامی در این باره پاسخ سازنده داده و با توجه به ذخیره آب کافی که در خاک افغانستان وجود دارد، از ایجاد یک مشکل جدی در روابط دوکشور پیشگیری کنند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
حصیرباف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
0
1
یه چیزی نگید که چهار روز دیگه براتون سوژه درست بشه . ندادن آب به ایران یک استراتژی هست . به همین خاطر 50 سال قبل برای رفع این مشکلات معاهده انجام شد . ولی وقتی طالبان می بینه امارت اسلامی ایران !!!! حق مردم خودش رو رعایت نمیکنه و منابع و معادن و ... رو به فنا !!! میده ؛ چرا باید حقآبه ایران رو بده ؟ این اهرم بسیار بزرگی برای امتیاز گیری هست و امارت اسلامی ایران !!!! تا رضایت طالبان رو کسب نکنه هییییییییییییییچ کاری نمیتونه بکنه . پس بی جهت قمپز در نکنید تا چند وقت دیگه ضایع خاص و عام نشید .
م.م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
0
2
واقعا من نظرم اینه که بایدبه طالبان احمق سنی مذهب کثیف به زور آموخت که حقابه ایران را بدهد نه زبان خوش چون طالبان یک گروه وحشی هستن وحیف است که مسولین ما این گروه تروریستی را باهشون دوستی کنن مرگ بر طالبان وحشی صفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
0
2
بی .ب خار
خفه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
0
0
من نمی‌دونم چرا قدرت منطقه که هرروز اسلحه هاش رو به رخ همه می‌کشه نمیتونه از بس جمهوری آذربایجان و افغانستان بر بیاد نمیخواد بجنگید لااقل میتونید مثه خودشون کوری بخونید
نظرات شما
پیشخوان