تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

توضیحات وزیر ارشاد درباره لایحه حجاب و عفاف/ تصویب یک طرح جدید برای مقابله با بی حجابی

وزیر فرهنگ و ارشاد از تصویب "هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ارتقاء پوشش در کشور" با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات و شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

توضیحات وزیر ارشاد درباره لایحه حجاب و عفاف/ تصویب یک طرح جدید برای مقابله با بی حجابی

رویداد۲۴ محمد مهدی اسماعیلی درباره لایحه عفاف و حجاب که از دولت به مجلس ارسال شده و انتقادات به این لایحه که بحث‌های فرهنگی در آن دیده نشده است و اینکه آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تدوین این لایحه نظراتی داشته است یا خیر، گفت: این لایحه اساسا یک لایحه قضایی است، برای مباحث مربوط به تخلفات و جرایمی است که در این خصوص انجام می‌شود و به این دلیل ماهیتاً نمی‌توانست در حوزه فرهنگی به صورت مستقیم به این مسائل اشاره شود. در واقع این لایحه به دنبال ایجاد عوامل بازدارنده به لحاظ برخی از مجازات‌ها است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در این حوزه مصوبه بسیار خوبی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتیم. در حال حاضر یک سازماندهی بسیار خوبی اتفاق افتاده است. با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات و شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه بسیار خوبی تصویب شده است.

وی درباره عنوان این مصوبه اظهار داشت: این مصوبه در واقع "هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ارتقاء پوشش در کشور" است که الحمدلله اتفاق خوبی است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: علاوه بر این برگزاری جشنواره‌های متعددی را داریم. جشنواره گوهرشاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد. این جشنواره بی‌نظیر است و ما در روز خانواده این جشنواره را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جشنواره‌های سینمایی و مطبوعاتی ویژه بحث فعال عفاف و حجاب و جشنواره مد و لباس مجموعه فعالیت‌های متنوعی است که ما در حوزه مباحث عفیفانه در کشور در خصوص گسترش فرهنگ عفیفانه مبتنی بر نگاه خانواده‌محور در حال پیگیری آنها هستیم.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۵
1
20
واسه بحران آب راه‌کار دارند؟ نه! فکری برای تورم افسارگسیخته دارند؟ خیر! کفایت و دانش شان در سطح طالبان هم نیست. اگر مشغول جفنگیات نشوند پس چکار کنند؟ عقل شان در همین سطح است. اسلحه دارند مجبورید تحمل شان کنید! مانند جاهل های قدیم چاله میدان!!
نظرات شما
پیشخوان