تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۱۵ تير ۱۴۰۲

رئیس سازمان سنجش: روز گذشته فقط یک صفحه از سوالات کنکور منتشر شد

رئیس سازمان سنجش اموزش کشور گفت: فقط یک صفحه از سوالات کنکور روز گذشته منتشر شد که بلافاصله فرد متقلب را شناسایی کردیم.

رئیس سازمان سنجش: روز گذشته فقط یک صفحه از سوالات کنکور منتشر شد
رویداد۲۴ عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتشار سوالات آزمون سراسری در روز اول این آزمون گفت: دفترچه سوالات منتشر نشده بلکه توانستند از یک صفحه سوالات عکس بگیرند که فرد متقلب شناسایی شد، اگر شناسایی نشده بود شاید از بقیه صفحات هم عکس می‌گرفت.

به گزارش فارس، وی افزود: اگر متقلبان کنکور به هر نحوی سوالات را به خارج از آزمون ارسال کنند، با تدابیر اتخاذ شده، به سرعت شناسایی می‌شوند و به هیچ وجه امکان دریافت پاسخ را ندارند، خیال داوطلبان راحت باشد که حقی از کسی ضایع نمی‌شود و پلیس فتاو پلیس امنیت نیز سرشبکه‌های متقلب را دستگیر کرده اند.

از روز‌های اول امسال حرف و حدیث‌های کنکوری و تقلب در این آزمون سرنوشت‌ساز جان گرفت، کانال‌های مختلف تلگرامی با انواع و اقسام قیمت‌ها و ابزار تقلب برروی اعصاب داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها مانور می‌رفتند و برای راستی‌آزمایی حرف‌هایشان مصداق‌هایی هم نشان می‌دادند. این ابزار‌ها از هندزفری‌های نامرئی شروع می‌شد تا دوربین‌هایی که در زیرپوست قرار می‌گرفت.

روز گذشته نیز تصاویری از دفترچه سوالات کنکور و سپس پاسخ‌های آن در فضای مجازی منتشر شد، این موضوع باعث افزایش استرس داوطلبان کنکور شده بود.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما