تاریخ انتشار: ۲۰:۴۵ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۸ نظر

سید حسن نصرالله: آمریکا مانع از این می‌شود که عراق پول گاز ایران را بدهد

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در مراسم بزرگداشت علامه فقید شیخ عفیف نابلسی در ضاحیه بیروت به نقش مخرب آمریکا در منطقه و افزایش رنج ملت‌های منطقه پرداخت.

سید حسن نصرالله

رویداد۲۴ به گزارش المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در مراسم بزرگداشت علامه فقید شیخ عفیف نابلسی در ضاحیه بیروت به تمجید از علامه فقید پرداخت.

دبیر کل حزب الله لبنان وفات این عالم برجسته را به خانواده وی و مردم لبنان تسلیت گفت و تأکید کرد: النابلسی از دسته علمایی بود که از مبارزه خسته نشدند. وی در جوانی، با شهید باقر صدر آشنا شد و لذا هر که با صدر مسیر خود را آغاز کند، قطعاً به مکتب امام خمینی (ره) خواهد رسید.

وی تصریح کرد: کسانی که برای حمله صهیونیستها به لبنان برنامه‌ریزی کرده بودند، محاسبات بسیار دقیقی کرده بودند تا بتوانند به اهدافی که مد نظر آمریکا و اسرائیل بود. از زمان شکل گیری مقاومت، شیخ عفیف نابلسی تا آخرین سالهای عمرش از هیچ کاری دریغ نکرد. در جریان جنگ ۳۳ روزه موضع شیخ عفیف نابلسی قاطع بود. منزلش در صیدا ویران شد اما این بر عزم و اراده او افزود. در تحولات منطقه و سوریه و یمن موضع روشن و آشکار داشت.

نصرالله در ادامه تاکید کرد: امروز سومین سالروز وعده آمریکاست و تاکنون برقی به لبنان نرسیده است و این به علت مانع تراشی آمریکا برای رسیدن گاز مصر و برق اردن به لبنان است.

وی در ادامه به مانع تراشی آمریکا در کمک ایران به لبنان هم اشاره کرد و افزود: همه رنجهای سوریه به خاطر تحریم های آمریکا و قانون سزار آن است. باید خشم و فریاد خود را علیه شیطان بزرگ یعنی آمریکا که مانع رسیدن برق به ملت لبنان است، بلند کنید. آمریکا مانع از این می شود که عراق پول گاز ایران را بدهد تا برق عراق قطع شود و گفته شود که ایرانی ها برق عراقیها را قطع کرده اند. هدفش این است که ایران گاز را قطع کند و آنگاه به ملت عراق بگوید نگاه کنید ایران با شما چه کار می کند.

دبیر کل حزب الله لنبان ادامه داد: مانع اصلی در برابر پایان جنگ در یمن آمریکاست. این آمریکاست که اجازه دسترسی دولت سوریه به میادین نفت و گازش در شرق فرات را نمی دهد و این منابع را غارت می کند. اگر قانون سزار نبود، سوریه به کمکها برای پشت سرگذاشتن آثارجنگ نیازی نداشت. در سایه دخالت آشکار آمریکا در امور ریز و درشت شاهد فرهنگ و سیاست کرنش در برابر خواست آمریکا هستیم. مشکل اصلی در منطقه ما دخالت آشکار آمریکا در همه امور است.

وی درباره فلسطین هم گفت: راهکار دو دولتی متلاشی شده است. عامل رنج روزانه ملت فلسطین، آمریکاییها هستند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما هنگامی که می گوییم در محور مقاومت هستیم به آن می بالیم زیرا مفهومش این است که ما بنده نیستیم و سرسپرده سفارت آمریکا نیستیم. این مقاومت موجب غافلگیری آمریکا و اسرائیلی بوده و همه ما شاهد پیشرفت و دستاوردهای آن بوده ایم.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه به نقش مخرب سفارت آمریکا در لبنان اشاره کرد و افزود: اگر به دنبال راهکار در لبنان هستیم باید کرنش در برابر آمریکا تمام شود. باید اقدامات سفارت آمریکا و آمریکاییها تمام شود. در لحظات اول انفجار بندر بیروت برخی شبکه های پلید مدعی شدند که حزب الله این بندر را منفجر کرده است و مردم پس از آن متوجه ماجرا شدند. آنکه حقیقت را در موضوع انفجار بندر بیروت تباه کرد همانی بود که این موضوع را سیاسی کرد.


بیشتر بخوانید: نخست‌ وزیر عراق : کار با طرف آمریکایی برای پرداخت بدهی‌ گاز ایران ادامه دارد


نصرالله گفت: آنانی که طراحی حمله اسرائیل به لبنان را کرده بودند، محاسباتشان دقیق بود و این حمله ممکن بود که اهدافش محقق شود. علت واقعی تباه شدن حقیقت در ماجرای انفجار بندر بیروت، روی آوردن برخی به ربط دادن آن به تحولات منطقه بود.

وی افزود: در سایه دخالت بزرگ و هیمنه آمریکا در لبنان، آمریکاییها ما را به سمت واقعیت دردناک و فاجعه بار سوق می دهند. برخی یعنی همان تلویزیونی که حزب الله را در انفجار بندر بیروت متهم کرد، می گوید که آنچه در اردوگاه عین الحلوه رخ می دهد، عاملش حزب الله است. ما مسئول درگیری عین الحلوه نیستیم ما مخالف این درگیری هستیم و در راستای حل و فصل و پایان درگیری تلاش می کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: از همه طرفها می خواهیم به درگیری در اردوگاه عین الحلوه پایان دهند.

وی افزود: به روح شیخ نابلسی می گوییم که برادران و فرزندانت در حزب الله به وصیت تو و وصایای همه شهیدان عمل خواهند کرد و مقاومت تو شاهد پیروزی های بیشتری خواهد بود و انشاءالله ای شیخ عزیز، جوانان و فرزندانت در قدس نماز خواهند خواند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۲
0
9
در واقع منظورت اینه که آمریکا نمی‌گذارد عراق پول گاز را به ایران بدهد تا ایران هم به ما بدهد؟؟؟!! وگرنه به تو چه ربطی داره؟؟؟!!!!! ننگ بر حاکمان اجنبی و شما مفت خواران جیب مردم بدبخت ایران.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۲
0
8
بله سر سپرده آمریکا نیستی، نوکر انگلیسی
Jam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۲
0
9
مش حسن بوی پول به مشامت رسیده ها ،عجله نکن مشتی مگه کسی جرات داره قبلِ اینکه جیبهای شما پُرپول بشه این پولها رو تحویل ایران بده؟
سج
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۳
0
9
حتما کم پول شدی میخای ایران از عراق بگیره بعدش تو هم گلوی ایران رو فشار بدی واسه پول خخخخخخ
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۳
0
8
همین که پول این مردم بینوا نصیب کفتارهای لاشخوری مثل تو نمیشه ؛ خدا رو صد هزار مرتبه شکر
آدمیرال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۳
0
10
حاجی تو نگران مردم ایران نیستی ، نگران پولی ، اینم اگر آمریکا اجازه بده و اگر عراق هم پرداخت کنه به تو و فلسطین و بشار اسد میرسه
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۳
0
9
بودجه ظاهر ا نرسیده حقوق ها رو پرداخت کنه سید!
ناشناس
|
Iraq
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۳
0
2
تحریم ها بانکی مانع هستند برای جابجایی پول و دلار به ایران پول برا چی تونه یک صلواتی می‌فرستیم خیر اموات تون شب جمعه
نظرات شما