تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا اعلام کرد:

شهرکرد و زنجان خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور

بنا بر اعلام رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در برخی استان‌ها رگبار موقت و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد کشور را شاهد هستیم که در این میان شهرکرد و زنجان خنک ترین های کشور هستند.

شهرکرد و زنجان خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور اعلام شدند.
رویداد۲۴ به گزارش ایسنا؛ صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی دو روز آینده در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، برخی نقاط استان‌های اردبیل، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه تا چهارشنبه (۱۶ تا ۱۸ مرداد) این وضعیت در شمال غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، برخی نقاط استان‌های سمنان و اصفهان و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی رخ خواهد داد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سه‌شنبه (۱۷ مرداد) این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در غرب یزد و شمال فارس نیز مورد انتظار است.

ضیاییان گفت: طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق به‌ویژه منطقه زابل، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شرق دریای عمان در پنج روز آینده مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۱۶ مرداد) کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر و افزایش باد با احتمال رگبار و رعددو برق با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱۳ و۱۵ و شهر کرد با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما