تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۷۰ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

چه کسی مدیر شرکت مایکت را بازداشت کرد؟/ پلیس تهران: دستگیری توسط پلیس انجام نشده است

شب گذشته فیلم بازداشت «ثریا رضایی مهوار» از مدیران شرکت مایکت منتشر شد. پلیس تهران به رویداد۲۴ گفته بازداشت او ربطی به ما نداشته است. فیلم بازداشت نخستین بار توسط صابرین نیوز رسانه نهادهای نظامی منتشر شده است.

ثریا رضایی شرکت مایکت

رویداد۲۴ لیلا فرهادی: صبح روز یکشنبه (۱۵ مرداد) ویدئوی بازداشت یکی از مدیران شرکت خصوصی به نام «مایکت» در صابرین‌نیوز منتشر شد. صابرین نیوز، رسانه نزدیک به یکی از نهاد‌های نظامی ویدئویی منتشر کردند که در آن افرادی اقدام به بازداشت یک زن به اتهام انتشار تصویر بدون حجاب در توییتر می‌کنند. در ویدئوی منتشر شده ابتدا توییت‌های فرد بازداشت شده که «ثریا رضایی مهوار» از مدیران شرکت مایکت نام دارد، منتشر شده که در آن گفته «حتما که با دوربین‌های هوشمند رادان می‌خواهید ما را جریمه کنید، ولی خواستم بگم من شده پول‌هایم را بذارم زیر بالشم اینکارو انجام می‌دهم که یک قرون به شما باج ندم.»

ثانیه‌های بعد ویدئو مربوط به بازداشت خانم رضایی است. ظاهرا این بازداشت از محل کار او صورت گرفته است. تصاویر منتشر شده از محل بازداشت این فرد در ویدئوی منتشر شده توسط «صابرین نیوز» با تصاویر ساختمان شرکت مایکت مطابقت دارد. روز سه شنبه هفته گذشته (۱۰ مرداد) برخی ساکنان ساختمان‌های اطراف شرکت مایکت در گفتگو با رویداد۲۴ از بازداشت چند نفر از کارکنان این شرکت واقع در خیابان سیزدهم بخارست در تهران خبر داده بودند.

در این ویدئو فردی که ظاهرا مقام بازداشت‌کننده است با صدایی که توسط نرم‌افزار تغییر کرده تا شناسایی نشود، با لحنی تهدیدآمیز خطاب به خانم رضایی می‌گوید «مگه نگفتی رادان نمی‌تونه پیدات کنه؟ پول‌هات رو زیر بالش میذاری...! تو اصلا حریف رادان نیستی. رادان امنیتت رو تامین می‌کند.»

مقام پلیس تهران: دستگیری مدیر مایکت توسط پلیس انجام نشده است

از این ویدئو تنها حسی که منتقل نمی‌شود، حفظ امنیت است. اما سوال اینجاست که کدام ضابط با کدام حکم اقدام به بازداشت این فرد کرده و چرا ویدئوی این اتفاق به سرعت به دست صابرین نیوز رسیده است؟ رویداد۲۴ درباره جزییات این اتفاق از یک مقام آگاه در پلیس تهران سوال کرده است. این مقام آگاه بازداشت این فرد توسط پلیس را رد کرده و بدون نام بردن از سپاه گفته «صابرین‌نیوز زیرمجموعه پلیس نیست و به ارگان دیگری مربوط است.»

این مقام آگاه که نخواست نامش برده شود گفته این دستگیری توسط پلیس تهران انجام نشده است. او در توضیح افزود البته توهینی هم به این خانم نشده است. ضابط با مامور زن رفته و محترمانه و طبق قانون فرد را بازداشت کرده است.

این مقام آگاه در پلیس تهران در پاسخ به این سوال که برچه اساسی قبل از احضار فرد، مستقیما درب منزل بازداشت شده؟ گفت: «مطمئن باشید ضابط با دستور قضایی رفته است. روالی که می‌دانم این است که زمانی که در فضای مجازی جرمی انجام شود، ضابط باید مستندات را به عرض مقام قضایی برساند. وقتی مقام قضایی با استناد به این مستندات متوجه وقوع جرم میشود، بنا به تشخیص احضار یا بازداشت انجام می‌شود. بنا به صلاحدید مقام قضایی با حکم قضایی، بازداشت هم می‌تواند صورت بگیرد.»

در حال حاضر قانون مشخصی در رابطه با بازداشت افراد به اتهام بی‌حجابی وجود ندارد. آنچه تا پاییز سال گذشته و قبل از جنبش موسوم به «زن زندگی و آزادی» در جریان بود، بازداشت افراد در معابر عمومی توسط پلیس امنیت اخلاقی بود. در حال حاضر تنها قانون موجود، ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی است که می‌گوید زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر انظار عمومی ظاهر می‌شوند به حبس از ده روز تا دو ماه و یا جریمه نقدی از پنجاه تا پانصد هزار ریال محکوم خواهند شد. بازداشت از در منزل یا محل کار به دلیل ارتکاب به بی حجابی در زمان و مکانی دیگر در این قانون پیش‌بینی نشده است.

دولت به پیشنهاد قوه قضاییه لایحه‌ای تحت عنوان «لایحه حجاب و عفاف» را به مجلس فرستاده است. صبح روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی برای تعیین نحوه بررسی لایحه حجاب و عفاف جلسه‌ای غیرعلنی تشکیل داده و در آن پیشنهاد شده که این لایحه طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیونی مشترک بررسی شود. مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در موارد ضروری صلاحیت وضع قوانین آزمایشی را به جای صحن علنی و رای اکثریت نمایندگان، به کمیسیون‌های خویش تفویض کند. اقدامی ممکن است منجر به تصویب یک قانون بدون رای نمایندگان مردم منتهی شود.


بیشتر بخوانید: جریمه‌‌های لایحه حجاب و عفاف چقدر برای دولت درآمد دارد؟ +جدول


بر اساس لایحه حجاب و عفاف که هنوز به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده، بازداشت توسط ضابطان ذی‌صلاح تنها زمانی امکان پذیر است که فرد در انظار عمومی یا اماکن عمومی یا معابر اقدام به برهنگی یا نیمه‌برهنگی کرده باشد یا با پوششی ظاهر شود که عرفا برهنگی محسوب می‌شود. مورد دیگر بازداشت برای زمانی پیش بینی شده که فرد در اماکن عمومی یا معابر، متعرض بانوان محجبه شود. در موارد دیگر از جمله عدم رعایت حجاب، مستندات تصویری باید توسط فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ارائه شود و دادسرا «صرفا» اقدام به احضار کند.

البته در همین لایحه بر حمایت از کسب و کار‌هایی که به حجاب و عفاف اهمیت می‌دهند تاکید شده و برای مقابله با کسب و کار‌هایی که حجاب در آن‌ها رعایت نمی‌شود هم سازوکار‌هایی اعلام شده است. ماده ۳۷ این لایحه به شهروندان مجوز داده به مثابه جاسوس عمل کنند و هرگونه ارتکاب جرائم (منظور جرائم مد نظر لایحه یعنی عدم رعایت حجاب) توسط صاحبان حرف، مشاغل و کسب‌وکار‌ها را به سامانه مردمی فرماندهی انتظامی فراجا گزارش کنند.

در ماده ۴۱ هم گفته شده صاحبان حرف، مشاغل و کسب ‌وکار‌های مجازی و غیرمجازی در صورتی که در محل کسب یا حرفه یا شغل، به هر ترتیب برهنگی، بی‌عفتی، بی‌حجابی یا بدپوششی را ترویج کنند، به جزای نقدی، ممنوعیت از خروج از کشور شش ماه تا دو سال به تشخیص قاضی و ممنوعیت از فعالیت عمومی در فضای مجازی از شش ماه تا دو سال محکوم می‌شوند. در هیچ یک از موارد گفته شده، بازداشت در محل کسب یا منزل حتی با حکم ضابط قضایی به اتهام بی حجابی یا حتی ترویج بی حجابی پیش‌بینی نشده است.

شرکت مایکت متعلق به کیست؟

شرکت مایکت از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ «حصین» است. مایکت اولین شرکت تابعه حصین نیست که با پلمپ و بازداشت به دلیل عدم رعایت حجاب روبرو شده است. پیش از این شرکت «طاقچه»، دیگر شرکت تابعه هلدینگ حصین هم به دلیل مشابهی پلمپ و سامانه آن از دسترس خارج شده بود.

در یک ماه اخیر برخی رسانه‌های نهادهای نظامی همچون «بیسیم‌چی مدیا»، «چریک مدیا» و «صابرین نیوز» مسئولیت تولید و انتشار ویدئو‌هایی با محتوای تهدیدآمیز در رابطه با مقابله با بی‌حجابی را برعهده گرفته‌اند. جالب اینجاست در تمامی موارد بعد از انتشار ویدئو‌های تهدید آمیز و اعلام خبر بازگشت گشت ارشاد، مقامات دولتی و بعضا رسانه‌های حاکمیتی هیچ کدام اقدام صورت گرفته را تایید نکرده و آن را گردن نگرفته‌اند.

بعد از انتشار ویدئوی خیابان اندرزگو توسط خبرگزاری فارس، رسانه‌های دولت از جمله روزنامه ایران و فرهیختگان اعلام برائت کردند و آن را «انتقاد برانگیز و مایه تاسف» و «عامل شکست نظام» خواندند. هیچ یک از مقامات دولتی از جمله سخنگوی دولت و معاون امور زنان ریاست جمهوری بازگشت گشت ارشاد زیربار خبر بازگشت گشت ارشاد به دستور مقامات دولتی نرفته اند.


بیشتر بخوانید: چرا کسی مسئولیت بازگشت گشت ارشاد را بر عهده نمی‌گیرد؟


اینکه آیا دولت ابراهیم رئیسی با بگیر و ببند و ارعاب به عنوان روش مقابله با بی‌حجابی مخالف است یا نه مشخص نیست، اما تلاش دولت و قوه قضاییه برای اعمال جریمه نقدی به جای بازداشت به عنوان عامل بازدارنده می‌تواند نشانه‌ای از این مخالفت باشد.

همزمان انتشار تصاویر ارعاب و تهدید و بازداشت توسط رسانه‌های وابسته به نهاد‌های نظامی و از سوی دیگر ناراحتی امثال حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان از متن لایحه حجاب نشان می‌دهد جریان دیگری که اتفاقا بازوی اجرایی و قضایی هم در اختیار دارد، نظر متفاوتی با دولت دارد.

شاید هم باید این اختلافات را در قالب «دعوای زرگری» و بازی معروف «پلیس خوب، پلیس بد» تفسیر کرد چرا که نتیجه کار برای شهروندان تفاوتی نمی‌کند و نتیجه یکسان است. آنچه در نتیجه این اختلافات و اقدامات رخ داده، احساس نا امنی و تشدید شکاف میان دولت و ملت است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
116
26
فواحش مزدور وطن فروش به سرپرستی پری بلندها و شعبان جعفریهای شان اماده می شوند برای کودتای 28مرداد دیگر؟؟؟؟؟ ................و تربیون و حمایتی که توسط رویداد حیدری به ایشان داده می شود؟ ایا تاریخ تکرار خواهد شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
...نزشی میشنوی!
صدای رعد برق طوفان رو!
45 روز .........!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
شعبان جعفری خود درباره پری اجدان می گود مزدور بود وقتی بلدنیستی اسم ببری برو کتاب تاریخ بخون ایم شعبان جعفری را نیار چیزی نمی فهمی ۲۸ مردا
بهروز
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
فواحش البته مثل رئس اداره حجاب گلستان جمع شدند تا بر علیه حقوق ملت کودتا کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
دریغ از اینکه رویداد سر سوزنی اشکال به توییتهای این خانم بی ادب گرفته باشه که در جهت تضعیف نیروهای امنیتی لجن پراکنی کرده.
متاسفانه هر طور که میل ونظر خودش باشه را در خبرهاش به جامعه القا میکنه
رسانه درپیتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
کاش از اینجا بری همه جا هستی با این مغز فندقی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
126
38
چه فرقی میکنه به وسیله کدام نهاد بازداشت شده؟ مجرم و متخلف و روانی باید بازداشت و درمان بشه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
.... بدجور ترسیدی
سالگرد در انتظارتان است
تیک تاک تیک تاک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
در جواب ناشناس 22:29اگه جیگر داشتید به سالگرد نمی‌رسید همون موقع کار رو تموم می‌کردید پس لطفا کری نخون انقلاب رو دل کرده بالا میاره آشغالها رو بیرون میریزه خوب میشه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
گنده ترهاتون که فرانسه و آمریکا و آلبانی و سعودی بودن، شلوارشون رو کثیف کردن و عقب نشستند، شما جوجه مجازی ها که اکثرتون از سال قبل تا الان زیر رصد قرار دارید که جای خود دارید!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
سالگردم میاد هیچ غلطی نمی‌تونید بکنید چون مردم از نظام خواستند که دیگه با مجرم مماشات نکنند خلاص
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
آره همه این بی حیا های بی غیرت باید مجازات بشن. به همه دشمنان اسلام میگم: حجاب هیچوقت آزاد نمیشه پس از عصبانیت بمیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
تویی که میگی ترسیدید وسالگرد در انتظارتون هست اینم بهت بگم این سری دیگه مماشاتی در کار نیست واگه اتفاق پارسال دوباره تکرار بشه نظام از خط قرمز هاش عبور میکند ...شماها بترسید تیک تاک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
حرص نخور . آزاد شده . تو خبر نداری . ترامپ هم که بیاد آزاد تر میشه . داری خودتو پاره میکنی. مماشات نکنید . ما هم دیگه مماشات نمیکنیم . اینو بدون .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
14
88
چه کسی مدیر شرکت مایکت را بازداشت کرد؟!
.
۱ - نیروهای خمر سرخ
۲ - نیروهای ارتش پینوشه
۳ - دولت آپارتاید آفریقای جنوبی
۴ - هیچکدام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
امثال شما باید زیر دست مریم رجوی زندگی کنید. لیاقتتون بیش از این جماعت نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
هیچکدام
جواب درست: یل ایران سردار رادان ، استاد آدم کردن خران و گاوان.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
امثال شما هم زیر دست آمنه ذبیح پور زندگی کنید . هر دوتون کثافتید .چه طرفداران آمنه چه طرفداران رجوی . خااااک
ببوببو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
11
92
وقتی هر ارگان و شرکا و مغازه ی حکومتی برای خودش اداره ی اطلاعات دارد ،شیر تو شیر میشود ،،،،،و چه بسا دزد آن و اشرار هم با همین بهانه که ارگان اطلاعاتی هستند ،دهن مردم را سرویس کنند ،، و کسی نه متوجه بشود ، و اگر هم بداند کاری نتواند بکند ،،چون دزدان و اشرار مصونیت ...دارند ،!!
پاسخ ها
سحر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
آقای ببو!!!!
همه جای دنیا چند ارگان و ضابط وجود داره، واقعا هم نیازه
برقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
21
82
جدیدن رویداد از چی میترسی کامنت هارو نمیزاری.این ها زور اخرشونو میزارن مرد باشن خودشونم جلوی دوربین نشون بدن.تا ببینن مردم چه مدلی از خجالتشون در میاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
فعلا که اصل مردم شما رو کردن تو قوطی گذاشتن دم سطل زباله. همتون زیر رصدید مفلوک های خائن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
رصد رو خوب اومدی. ما هم گفتیم کامنتی پول میگیرید برای...
ناشناس
|
Austria
|
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
12
95
این میشه شهر بی قانون.
طبق قانون حضور در محل کار و خانه تنها با مجوز قضایی و اعلام سمت مامور باید انجام بشه. مامور باید حکم رو به متهم نشون بده.

دوما به چه مجوزی از فرد فیلم و تصویر میگیرند و منتشر میکنند تا زمانی حکمی صادر نشده؟
چرا قوه قضاییه با این بی قانونی برخورد نمیکنه؟

کجاست حقوق شهروندی؟
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
توی مملکت ما حقوق شهروندی رو باید بزاری در کوزه و آبش رو بخوری!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
15
76
.... کلا فساد همه جاش گرفته حالا داره برای حجاب کری میخونه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
92
19
تو خودت و این سایتت مجرمی بعد اظهارنظر درمورد ضابط قضایی میکنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
مجرمه چون حق گفته. تخته کن ببین خیابونم میتونی تخته کنی.
سوسولگرای عرزشی!!
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
11
87
یاد کتاب معروف(چه کسی پنیر من را برداشته) افتادم!! در واقع مهمترین موضوع همان(چه کسی)است که هیچکس جرات ندارد اسمش را بر زبان بیاورد!!!
پاسخ ها
پروانه سلخشوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
وقتی گنده گویی می کنیدفکر نمی کنید که حالا باید ....بخورید.....از قدیم گفتن طرف برق بگیره ولی جو نگیره.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
پروانه سلحشوری رو که عشق. تو سایبری عزیز ببین کارت به کجا رسیده باید در دفاع از اقدام پلیس توجیه بیاری
سوسولگرای عرزشی!!
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
10
65
یاد کتاب معروف(چه کسی پنیر من را برداشته) افتادم!! در واقع مهمترین موضوع همان(چه کسی)است که هیچکس جرات ندارد اسمش را بر زبان بیاورد!!!
پاسخ ها
رایش سوم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
...زیادی نخور
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
11
43
خودتون را کوچک می کنید ولی عیبی ندارد ادامه بدهید
شادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
14
81
رویداد عزیز!
این چه کسی! هم ما مردم میدانیم!
کیست! و هم نگارنده مطلب و هم
شما عزیزان! فقط از بدبختی ما اینکه
از آنجایی که آزادی بیان در ایران بالا
ترین آزادی جهان است! نه من و نه ما
و نه شما اجازه گفتن نداریم!
امان از این چه کسی! که ...ساله
داریم دنبالش میگردیم و هنوز پیدا
نشده! ببین چقد آزادی بیان داریم
که حتی با اشاره و در خفا گفتن هم
شما عزیزان زحمتکش نمی توانید
کامنت بنده رو بزارید!
....
ناشناس
|
United States of America
|
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
17
95
مملکت خر تو خر یعنی همین!معلوم نیست کی دستگیر کرده،کی جوابگو هستش،اگه اسمش گروگانگیری و آدمربايی نیست پس چی هست؟!
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
99
35
هر شخصی که با کمال وقاحت در صفحه اینستاگرامی یا هر صفحه دیگری به پلیس مملکت که حافظامنیت جامعه هست توهین میکند،مطمئن هستم دستش توی دست براندازان بی هویت میباشد،شکی نیست ،و باید جوابگو باشند،
پاسخ ها
محمدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
اگر حرف نزنی نمیگن لالی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
سیرابی لال شو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
20
81
چققققدر اقققتدااار. یه نفرو بدون حکم قضایی چند نفره ریختیم از سر کارش انداختیم تو ماشین به قول دلاوران گونی کردیم سرش. در حین دیدن فیلم ثقتی پشمک هم بخورید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
زبان سرخ سر سبزش به باد داد. اینا باید دست پلیس فرانسه و آمریکا بیوفتن تا پاشون رو بیشتر از گلیمشون دراز نکنن
جوادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
75
21
اینو میگم که یه چیزی یاد بگیرین،فقط پلیس نمیگیره،قوه قضاییه ای ضابط داره،وزارت اطلاعات ضابط داره،اطلاعات سپاه ظابط داره ،خود سپاه ضابط داره ،ضابط یعنی کسی که حکم دستگیری داره،حله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
ثقتی پشت و پناهت.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
16
80
خاک برسرت اگه اقتدارت اینه پس عقده ات کدومه؟ شما همه عقده ای
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
10
68
موضوع همانطوریکه نوشته اید، قانون و اصول نیست، احساسی بودن و زهر چشم گرفتن است، ایرانی‌ها برسم و رسوم ، آائ نفس کش.. آشنا هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
16
35
اولا خاک توسرتان که الکی ی دختری حرف مفتی زده سریع رفتید سراغش دوما این کیه باین صدای ناجورش زله ترک شدیمwwed
دیمونا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
84
20
باید لایحه حجاب تصویب بشه
نشه
شر پر میشه از ...ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
ما داریم به این فکر می کنیم تا پاییز وضعیت آب و برق چی میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
چه خوبه میدونید دیگه حجاب الکیتونم کسی قبول نداره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
92
29
هر نهادی بوده دمش گرم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
همون ... که اسیدپاشی میکرد تو اصفهان. با چاقو میرفت تو رختخواب مردم. موی مادر بچه هارو جلوی مدارس می کشید
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
5
33
آقا چند وقته دنبال خونه هستم زیر 200ملیون رهن پیدا نمیشه اجاره هم بدم پول پیش کم بدم ندم باید 70درصد درآمدم بدم صابخونه
آی داد آی هوار
حالا چه ربطی داشت به این قضیه؟
اصل رو ول کردیم غرق شدیم تو حاشیه
فاطیما
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
38
10
کار هر کی بوده دمش گرم تازه حرف خوبی به این مرفهین بی درد بی بندوبار زد شما چرا سورت اومده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
فاطیما خودتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
29
11
کسی که خلاف قانون عمل میکند بازداشت باید بشه
بی حجابی هم مثل دزدی خلاف قانونه ،و مجرم شناخته میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
44
11
اگه جرات داری این کامنتم نشر بده ???? این ضابطان بزودی باید وطن فروشان این سایت رو هم بازداشت و سایت را مسدود کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
باشه بابا وطن پرست. حالا چند هست هر کامنت؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
هر کامنت یه ساندیس.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
7
39
چون از مردم میترسن .قدرت مال مردمه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
نگو که تو نماینده ی مردمی؟منظورم همون تجمعات میلیونی برانداز سوزه?
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
15
5
یقینا جرات نشر حقیقت رو نداری اما نوبت توی رسانه زرد هم میرسه اون هم نه تنها قانون سکنی مرد بلکه هم بهش افتخار کرد هم ادامه داد پس حقشه که طبق قانون باهاش برخورد شه...اگر توی آمریکا بود عالی بود پلیس قشنگ حالش رو جا میاورد یا فرانسه....زنده باد نیروی پاسدار وطنم از هرقشری که هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
بالاخره الگومون آمریکا باشه یا نباشه ؟
حسام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
2
18
حال کردید که خنده این دختر به گریه تبدیل شد !!!! عقده ای ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
??????
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
2
15
دستگیری یک زن به خاطر چند توییت نشان دهنده ترس هست . و قلدرم قلدرم بیجا نشانه ضعف .
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
2
12
احسنت به رادان بگو یه گشت هم برا مسولین نظام و باجناق شون راه اندازی کنه راستی از باجناق های اداره ارشششششساد اسلامی گیلان چه خخخخخخبررررر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
خبرا که پیش شماست،مگه نمیدونی نظام یه تعدادی رو استفراغ کرده و با کمال میل هدیه داده به جنبش همجنس باز ززآ.خوب ازشون پذیرایی کنید ،البته به روش هالو جونتون?
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
5
5
باحجاب وبی حجاب همه تو یک کشتی هستیم، این چندروز دنیا ارزش این همه بحث وبی احترامی نداره، همه ما در محضرخداهستیم، وعدالت واقعی دست اوست.. دوستان ماهمه مال یک آب وخاکیم، هیچ آمریکایی واینترنشنای و... دلش برای باحجاب وبی حجابمو ن نمیسوزه،قانون میگه برهنه نشید وحجاب داشته باشید،.. با رعایت‌ خودمون در آسایشی وبا استرس سرکار وبازار... نمیریم،
نظرات شما