تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
فرزانه ترکان، عضو حزب کارگزاران سازندگی:

بعید است کارگزاران برای انتخابات لیست بدهد/ هنوز ردصلاحیت مرحوم هاشمی را فراموش نکردیم

یک عضو کارگزاران گفت: با توجه به وضعیتی که در حال حاضر وجود دارد و تجربه‌ای که از ردصلاحیت‌های گسترده وجود دارد، بعید می‌دانم که حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات لیست بدهد.

بعید است کارگزاران برای انتخابات لیست بدهد/ هنوز ردصلاحیت مرحوم هاشمی را فراموش نکردیم
رویداد۲۴ فرزانه ترکان، عضو حزب کارگزاران سازندگی، در پاسخ به اینکه در انتخابات مجلس دوازدهم اعلام کاندیداتوری می‌کنید گفت: خیر برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات مجلس دوازدهم تصمیمی ندارم.

به گزارش منیبان، بخش‌هایی از گفت و گوی ترکان را در ادامه می‌خوانید:

در حزب کارگزاران صحبت‌هایی پیرامون انتخابات شده، اما تصمیم‌گیری نشده و از طرفی موضع رسمی حزب نیز اعلام نشده که امیدوار هستیم در این هفته دبیرکل و یا سخنگوی حزب کارگزاران موضع رسمی حزب را در مورد انتخابات مجلس دوازدهم اعلام کنند. در هر صورت تعدد نظرات پیرامون انتخابات وجود دارد لذا باید تجمیع شود و همگی به نتیجه واحد درباره انتخابات مجلس دوازدهم دست پیدا کنند.

بعید می‌دانم که حزب کارگزاران سازندگی جدا از جبهه اصلاحات تصمیم بگیرد و در انتخابات حضور فعال داشته باشد. با توجه به وضعیتی که در حال حاضر وجود دارد و تجربه‌ای که از ردصلاحیت‌های گسترده وجود دارد، بعید می‌دانم که حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات لیست بدهد البته نظر جمعیت حزب اهمیت دارد اینکه به چه صورت در مورد انتخابات موضع‌گیری کنند، اما هر اتفاقی که بیافتد ترجیح حزب این است با جبهه اصلاح‌طلبان به تصمیم‌گیری برسد.

هنوز هیچ‌کدام از چهره‌هایی که مطرح هستند و از نظر ما هم قابلیت حضور در مجلس را دارند و می‌توانند موثر واقع شوند به صورت رسمی یا غیررسمی برای کاندیداتوری ابراز وجود نکردند یعنی همه چیز در پرده ابهام وجود دارد. کما اینکه محسن هاشمی نیز در مورد اعلام داوطلبی خود موردی نگفته است.


بیشتر بخوانید: نهاد‌های کلیدی دنبال برگزاری انتخابات سالم و رقابتی نیستند/ حکومت فیلترینگ در حال تاخت‌وتاز است


اصلاح‌طلبان مرتب توسط عوامل قدرت سانسور می‌شوند، نمی‌توانند کاندیدا‌های اصلی خود و چهره‌های صاحب‌نظر و لایق را معرفی کنند و بدون ردصلاحیت این افراد لیستی ارائه بدهند و نمی‌توانند بدون سانسور مواضع خود را بیان کنند، لذا جایگاه آن‌ها در میان مردم کم‌رنگ شده است.

بر فرض محال و احتمال در صد پایین جبهه اصلاحات به این نتیجه برسد که لیستی بدهند، اما باید به سمت افراد تقریباً ناشناخته و در درجه ۲،۳ بروند، مردم آن‌ها را نمی‌شناسند و از طرفی آن‌ها هم قابلیتی که باید داشته باشند را ندارند بنابراین با این شرایط مطمئنا مردم هم اقبال نخواهند کرد.

به عبارت دیگر در حال حاضر خود ما نیز اطلاع داریم اقبال مردم از اصلاح‌طلبان کمتر از سال‌های قبل شده چرا که تاثیری که باید مشاهده می‌کردند را ندیدند. البته دلیل اینکه اثر گذاری از طرف اصلاح‌طلبان صورت نگرفته، برخورد‌ها و ردصلاحیت‌های گسترده‌ای است که در دوران قبل در مورد اصلاح‌طلبان صورت گرفته است.

در واقع ما هنوز فراموش نکردیم که همین شورای نگهبان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را که می‌توانست بسیاری از مشکلات مردم را چه از نظر اقتصادی و سیاسی حل کند ردصلاحیت کرد بنابراین در مورد افرادی که از مرحوم هاشمی رفسنجانی پایین‌تر هستند و در حد او نیستند، هیچ توقعی از شورای نگهبان نیست و ممکن است افراد مذکور را بنابر دلایلی که خودشان قبول دارند، ردصلاحیت کند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
0
2
چهه عججججب. بابا کنار این ملت سرکوب شده بمونید شاید فرقی کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
1
2
لعنت بر گور هاشمی و بقیه اختلاسگران و دزدان عقیده
نظرات شما