تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

گرمترین و خنک‌ترین شهر‌های کشور کدامند؟

با وجود رگبار‌ها پراکنده و وزش باد شدید در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزایش نسبی دما در نیمه غربی کشور خبر داد.

گرمترین و خنک‌ترین شهر‌های کشور کدامند؟

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا؛ صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: سه‌شنبه (۱۷ مرداد) با گذر امواج کم دامنه از تراز میانی جو در دامنه‌های البرز مرکزی واقع در مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های، مرکزی، قم، غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. در ضمن ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب شرق فارس، هرمزگان و جنوب کرمان نیز ابرناکی و رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: چهارشنبه (۱۸مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش خفیف انتظار می‌رود و در چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات غرب و جنوب اصفهان، مناطقی از شمال و جنوب فارس، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: پنجشنبه تا روز شنبه (۱۹ تا ۲۱ مرداد) در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده دور از انتظار نیست. در سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر می‌شود که در نیمه‌غربی کشور موجب روند افزایش نسبی دما خواهد شد.


بیشتر بخوانید:  هشدار طوفان به ۹ استان؛ از سیل و آبگرفتگی تا سقوط سنگ و شکستن درختان


وی ادامه داد: در پنج روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: شرق دریای عمان نیز در این مدت مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۸ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد و از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۶ و روز پنجشنبه (۱۹ مرداد) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ مرداد) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۲ و ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما