تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

دعانویسان متقلب دستگیر شدند

بنا بر اعلام فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین دو نفر که از طریق دعانویس و رمال از شهروندان اسفراینی دریکی از روستا‌های شهرستان کلاهبرداری می‌کردند، توسط پلیس دستگیر شدند.

دعانویسان متقلب دستگیر شدند

رویداد۲۴رکنا نوشت: سرهنگ محمد روهنا در تشریح این خبر، اظهار داشت: در پی اخبار واصله از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری توسط دو نفر دعانویس و رمال در یکی از روستا‌های شهرستان اسفراین، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پاسگاه عباس آباد قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه متهمان را که اقدام به کلاهبرداری از طریق دعانویسی و رمالی می‌کردند، شناسایی و با حضور میدانی دادستان طی عملیاتی غافلگیرانه آنان را حین انجام بزه ارتکابی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین افزود: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به کسب درآمد از طریق رمالی و دعانویسی از طریق فریب شهروندان به بهانه‌های رفع بیماری، گرفتاری، مشکلات خانوادگی و مالی و ... اعتراف کردند.

سرهنگ روهنا با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که افراد رمال و فالگیر هیچ کمکی برای رفع مشکلات، بیماری‌ها و گرفتاری‌های خانواده‌ها نکرده و هدف آن‌ها کسب درآمد از طریق فریب شهروندان بوده و چه بسا زمینه ساز مشکلات و گرفتاری‌های دیگری برای خانواده‌ها خواهند شد.

منبع: رکنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
1
دعانویس ذاتاً متقلب و کلاهبردار و دعانویسی ، ذاتاً تقلب و کلاهبرداری است !
جوری خبر نوشتید انگار در صنف دعا نویس ، افراد پاک نیت و فرهیخته و درستکار و ... هم پیدا می شود !
نظرات شما