تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
فعال اصولگرا:

جبهه پایداری به دنبال تشکیل حکومت اسلامی به جای جمهوری اسلامی است

مساله و هدف اصلی جبهه پایداری حرکت به سمت حکومت اسلامی به جای جمهوری اسلامی است. پایداری چی‌ها نمی‌توانند این هدف را در چهارچوب ساختار اصولگرایی دنبال کنند.

جبهه پایداری به دنبال تشکیل حکومت اسلامی به جای جمهوری اسلامی است

رویداد۲۴ حسین کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصولگرا نوشت: جبهه پایداری یا حزب پایداری در تلاش است تا مرزبندی خود با جریان‌های اصولگرایی را برجسته کند. پایداری‌ها از لاکی که داشتند خارج شده اند و خود را به طوری شفاف‌تر تعریف می‌کنند.

مساله و هدف اصلی جبهه پایداری حرکت به سمت حکومت اسلامی به جای جمهوری اسلامی است. پایداری چی‌ها نمی‌توانند این هدف را در چهارچوب ساختار اصولگرایی دنبال کنند.

بخش عمده‌ای از جریان اصولگرایی از انقلاب تا امروز به دنبال شکل گیری جمهوری اسلامی بودند و این هدف را دنبال کرده و از دستاورد انقلاب حفاظت کرده است. اما اعضای جبهه پایداری جمهوری خواه نیستند و هدف تشکیل حکومتی اسلامی را دنبال می‌کنند.

درحالیکه باید محور قانون اساسی باشد، که شاخصه برجسته آن جمهوری اسلامی است. پایداری چی‌ها به دنبال شکل گیری حکومت اسلامی در ابعاد و تفکر ویژه خود هستند. تلاش برای حاکمیت بر اساس قرآن و حکومت امام زمان در مشی سیاسی این گروه برجسته است و در نطق‌ها و برنامه ریزی‌های آن‌ها دیده می‌شود.

این جریان که آرام و خزنده پیش آمده بود، رفته رفته در موضع گیری‌ها خود را به شکلی برجسته نمایان می‌کند. در رقابت‌های انتخاباتی اخیر حضور اعضای حزب پایداری پر رنگ خواهد بود.

نوع اندیشه و تفکر پایداری در جامعه هوادارانی دارد که نمایندگان آنان در مجلس یازدهم حضور دارند. فراکسیون پایداری در مجلس فعال بود.

با آغاز رقابت‌های انتخاباتی دوازدهمین دور مجلس شورای اسلامی تحرکات این گروه بیشتر شده است.


بیشتر بخوانید: حمله حداد به جبهه پایداری؟/ حداد عادل: اجازه ندهیم تحت پوشش ادبیات انقلابی، مسائل ملی را پای منافع حزبی ذبح کنند


با توجه به عدم استقبال اصلاح طلبان از انتخابات پیش رو به نظر می‌رسد این رقابت‌ها بیشتر رقابت‌هایی درون جریانی بین اصولگرایان باشد.

با توجه به شرایط امروز جامعه ایران به نظر نمی‌رسد مجموعه پایداری موفق به جذب افکار عمومی شود و اکثریت مجلس را به دست بگیرد.

وقتی از جریان پایداری حرف می‌زنیم از افرادی صحبت می‌کنیم که خود را تافته‌ای جدا بافته از جریان اصولگرایی و کلیت سیاسی کشور می‌پندارند.

این جریان در مسیر رشد خود پروژه‌های حذف را در دستور داشته و در حال حاضر همان نگاه را نسبت به مجلس و تیم آقای قالیباف دارد.

قالیباف اصولگرایی شناسنامه دار است و ثابت کرده به این راحتی از میدان به در نمی‌رود.

زاویه داشتن این گروه با طیف‌های متعدد اصولگرا با نزدیک شدن انتخابات شدت خواهد گرفت، زیرا پایداریچی‌ها با آن نگاه‌های متفاوت پندار خود انسجام و وحدت اصولگرایان را تهدید می‌کنند.

این گروه نسبت به شورای وحدت و شورای ائتلاف هم نگاهی از بالا به پایین دارند از این رو ممکن است حمایت اصولگرایان را از دست بدهد. جبهه پایداری گروهی است که امروز تنها است و فردا هم تنها خواهد ماند.

زیرا این نگاه افراطی در سپهر سیاسی کشور جایی ندارد و حتی اگر همچون دوره‌هایی از دولت نهم و دهم با رفتار‌های پوپولیستی و جذب طبقات خاصی از جامعه فعال شود، نمی‌تواند جایگاهی کسب کند و اکثریت کرسی‌های مجلس را تصاحب کند.

منبع: ستاره صبح

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: جبهه پایداری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰
0
3
همین الان هم جمهوری معنی نداره
کیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰
0
3
همین حالا که افراطیها شورای نگهبان رو در اختیار دارن احتاجی به حمایت سایر اصولگراها نمیبینن .نخوت و تکبر این جماعت عامل نابودی خودشون میشه و اگه حکومت به بقا فکر میکنه بنفعش هست که این دسته افراطی رو از حکومت خارج کنه و دستش رو از قدرت کوتاه کنه.
نظرات شما