تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲

ورود سامانه بارشی؛ دمای کشور کاهش می‌یابد!

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و کاهش دما در بعضی استان‌ها و وزش باد و خیزش گرد و خاک در برخی نواحی کشور خبر داد.

نفوذ سامانه بارشی؛ دمای کشور کاهش می‌یابد!

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: صادق ضیاییان  درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: در بعد از ظهر یکشنبه (۷ آبان) در شرق هرمزگان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه (۸ آبان) با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت علاوه بر این مناطق در استان اردبیل کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. در بعد از ظهر این روز در جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان نیز رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


بیشتر بخوانید: منتظر بارش‌های پاییزی باشید؛ افزایش ۲۰ درصدی بارندگی امسال نسبت به میانگین ۳۰ ساله


به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه و چهارشنبه (۹ و ۱۰ آبان) در ارتفاعات البرز مرکزی، استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی نقاط استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و پنجشنبه (۱۱ آبان) در برخی نقاط استان‌های واقع در غرب، مرکز، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دوشنبه در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر و از اواخر دوشنبه و روز سه‌شنبه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های شرقی البرز وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: دوشنبه و سه‌شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۸ آبان) کمی ابری و غبار صبحگاهی، گاهی افزایش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۹ آبان) کمی ابری تا نیمه‌ابری و وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ آبان) اهواز با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما
پیشخوان