تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

پزشکیان: محدودیت‌ها فقط عصبانیت مردم را افزایش می‌دهد/ جهان به دنبال هوش مصنوعی است و ما اینترنت را محدود می‌کنیم

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه نباید به دلیل استفاده‌های نامطلوب عده‌ای، جامعه را از فضای مجازی محروم کرد، گفت: مردم به هر شکلی از اینترنت استفاده می‌کنند و این محدودیت‌ها فقط نگرانی و عصبانیت مردم را افزایش می‌دهد درحالی که ما باید همیشه از نوآوری‌ها استقبال کنیم و پیشتاز باشیم.

پزشکیان: محدودیت‌ها فقط عصبانیت مردم را افزایش می‌دهد/ جهان به دنبال هوش مصنوعی است و ما اینترنت را محدود می‌کنیم

رویداد۲۴ مسعود پزشکیان در رابطه با وضعیت اینترنت در کشور، اظهار کرد: دنیا به طرف هوش مصنوعی و تکنولوژی اینترنتی می رود و ما فضای مجازی را محدود می‌کنیم و اگر بخواهیم اینگونه عمل کنیم، در آینده ای نه چندان دور کشوری خواهیم ساخت که فاصله زیادی با دنیای پیشرفته خواهد داشت. ما همواره استفاده های غلط از اینترنت را مورد توجه قرار می دهیم، در حالی که نباید به خاطر افرادی که استفاده های غلطی از اینترنت دارند، افراد خوب را هم محروم کنیم.

وی افزود: حاکمیت، دولت، مجلس و قوه قضاییه باید مشکل مردم را حل کنند و در غیر اینصورت مردم مشکلات جامعه را از نزدیک لمس می کنند و به عنوان مثال وضعیت سفره و معیشت خود را از نزدیک می‌بینند و می‌دانند که مشکلات حل نشده است بنابراین نیازی نیست فضای مجازی را محدود کنیم.

آقای پزشکیان تصریح کرد: مردم به هر شکلی از اینترنت استفاده می‌کنند و این محدودیت‌ها فقط نگرانی و عصبانیت مردم را افزایش می دهد درحالی که ما باید همیشه از نوآوری ها استقبال کنیم و پیشتاز باشیم. مدیرانی که خطر نکنند و از نوآوری ها فرار کنند، جامعه ای عقب مانده و مردمی گرفتار و گرسنه  ایجاد می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال رفع محدودیت های اینترنتی وجود دارد، گفت: با این نگاهی که در کشور وجود دارد، فکر نمی کنم جسارت آزاد کردن فضای مجازی را داشته باشیم و افرادی می‌توانند این کار کنند که خودشان ذهن باز و اندیشه لازم در پاسخ گویی به مشکلات را داشته باشند و کسانی که از نظر علمی و کارشناسی ضعیف هستند اجازه نخواهند داد، مطالبی مطرح شود که آنها را زیر سوال ببرد و این مساله باعث می‌شود که اجازه باز شدن فضا را ندهند.

آقای پزشکیان در پایان خاطرنشان کرد: در صدر اسلام تنها کار روسای قبایل در برابر رسول خدا(ص) این بود که اجازه ندهند سخنی بگوید اما ما الان می ترسیم یک عده حرف بزنند و به جای اینکه حرف حق را بگوییم و عادلانه صحبت کنیم، از کسی که می خواهد حرف حق بزند می ترسیم. درحالی که اگر او حرف حقی می زند و ما اشکال داریم، پس باید خودمان را اصلاح کنیم اما اگر حرف اشتباهی می‌زند، فضای مجازی فرصتی برای ما است تا آنها را افشا کنیم.

منبع: شفقنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: مسعود پزشکیان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
0
6
زمان قديم مى گفتند که چون دزد با چراغ آيد گزيده تر برد کالا را اکنون بايد گفت اگر اينترنت را بتوانند قطع کنند دزدان بيشتر مى توانند ببرند چون که مردم نخواهند توانست موضوعات و وقايع را رصد کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
0
0
امروز از ظهر که توجهم به چراغ های مودم جلب شد تا همین الان که دارم این کوتاه متن رو می‌نویسم دروغ نگم بالای صدو پنجاه بار چراغ های مودم خاموش و روشن شده همسرم که به خانه آمد گفت چه خبر گفتم بیا بشین چراغ های مودم رو تماشا کن گفت وا چرا این اینجوریه گفتم از ظهر تا الان شده تفریح من و فقط فکر میکنم نظام چقدر بدبخت شده چقدر از همه چی میترسه الان اینترنت شده لولو خورخوره خوخ نخورتتون هههههه نمی‌دونم بخندم بهتون یا گریه کنم به حالمون ما به چه بدبختی رسیدم شماها شدید آقا بالاسر ما و برای ما تصمیم میگیرید
نظرات شما
پیشخوان