تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

توپخانه موشکی جدید ارتش و سپاه رونمایی شد

توپخانه موشکی نیرو‌های مسلح ایران از هر زمانی دقیق‌تر و زهردار شده و با ورود سامانه‌هایی، چون فتح و ابابیل قدرت آتش بالایی پیدا کرده است.

توپخانه موشکی

رویداد۲۴ خبرآنلاین نوشت: به گزارش خبرآنلاین، سال‌های اخیر سامانه‌های موشکی توپخانه‌ای جدیدی در ایران توسعه‌یافته‌اند که از ۲ اصل دقت و کمیت نیز پیروی می‌کنند. در گذشته نیروی زمینی ارتش به راکت‌های فجر، نازعات و زلزال مجهز بود که هدایت‌پذیر نبودند و بیش‌تر از پرتابگر‌های یک‌فروندی شلیک می‌شدند. نیروی زمینی سپاه هم به راکت‌های فجر مجهز بود که عملا دقتی نداشتند.

 در سال‌های اخیر این دو نیرو به سامانه موشکی فتح مجهز شده‌اند. سامانه فتح از پرتابگر ۶ فروندی برخوردار است که از موشک‌هایی با برد تا ۱۸۰ کیلومتر بهره‌مند است. این موشک‌ها از سرجنگی‌های مختلفی به‌وزن ۱۵۰ کیلوگرم و از انواع شدیدالانفجار و بارانی هم برخوردار است.


بیشتر بخوانید: خودروی زرهی سبک گاز ۲۳۳۰ تایگر


 در نیروی هوافضا سپاه نیز سامانه موشکی ابابیل توسعه‌یافته که از موشک‌های ابابیل، ابابیل-OP و ابابیل عمودپرتاب برخوردار است که تا ۸۶ کیلومتر نیز برد دارند. کمیت سامانه ابابیل به‌صورت ۸ فروندی است و موشک‌های این سامانه هم از سرجنگی‌های مختلفی به وزن ۴۵ کیلوگرم استفاده می‌کند.

توپخانه موشکی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سامانه موشکی
نظرات شما
پیشخوان