تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

ورود سامانه بارشی به کشور؛ گرمترین و سردترین شهرهای ایران اعلام شد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به ایران از ظهر امروز (۲۵ بهمن ماه) و بارش برف و باران همچنین کاهش دما در برخی استان‌ها خبر داد.

بارندگی

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: صادق ضیاییان بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهار کرد: از ظهر امروز (۲۵ بهمن ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و به‌تدریج جنوب غرب و پنجشنبه (۲۶ بهمن ماه) علاوه بر این مناطق در جنوب غرب، بخش‌هایی از مرکز، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، بوشهر و شمال فارس بارش باران و برف، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: جمعه (۲۷ بهمن ماه) با توسعه سامانه، گستره بارش سواحل شرقی خزر، شمال شرق، برخی نقاط شرق و جنوب کشور را نیز در بر می‌گیرد و شنبه (۲۸بهمن ماه) این سامانه در بیشتر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب استان‌های فارس، کرمان و جنوب غرب خوزستان فعال خواهد بود و در نقاط مستعد احتمال تگرگ و در ارتفاعات کولاک برف انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: یکشنبه (۲۹ بهمن‌ماه) ضمن تضعیف سامانه بارشی، در برخی نقاط غرب، مرکز، شمال شرق، شرق جنوب شرق، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


بیشتر بخوانید: تهران، پنجشنبه بارانی می‌شود


وی در ادامه اظهار کرد: امروز در جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

ضیاییان ادامه داد: روز جمعه و شنبه در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق، شرق و مرکز کشور به سبب وزش باد شدید، احتمال خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست همچنین از اواخر وقت چهارشنبه تا روز شنبه نیمه شمالی خلیج فارس و از اواخر روز پنجشنبه تا شنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ بهمن) نیمه ابری و غبار صبحگاهی، از بعد از ظهر افزایش ابر و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۷ بهمن) ابری، همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای۷ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا تبریز و اردبیل با کمینه دمای ۲- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس و زاهدان با بیشینه دمای ۲۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین مراکز استان‌ها خواهند بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما