تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۲
ان‌بی‌سی نیوز:

حمله سایبری امریکا علیه کشتی ایرانی «بهشاد» در دریای سرخ و خلیج عدن

شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از سه مقام آمریکایی گزارش می‌دهد که دولت این کشور اخیرا علیه یک کشتی ایرانی در دریای سرخ و خلیج عدن که مشغول جمع‌آوری اطلاعات درباره کشتی‌های باری بود یک حمله سایبری انجام داده است..

حمله سایبری امریکا علیه کشتی ایرانی

رویداد۲۴ حمله سایبری امریکا علیه کشتی ایرانی «بهشاد» در دریای سرخ و خلیج عدن / این عملیات به عنوان بخشی از واکنش دولت بایدن به کشته شدن سه سرباز آمریکایی در اردن انجام شد شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از سه مقام آمریکایی گزارش می‌دهد که دولت این کشور اخیرا علیه یک کشتی ایرانی در دریای سرخ و خلیج عدن که مشغول جمع‌آوری اطلاعات درباره کشتی‌های باری بود یک حمله سایبری انجام داده است.

 این خبرگزاری نوشت: این عملیات سایبری یک هفته پیش به عنوان بخشی از واکنش دولت بایدن به کشته شدن سه سرباز آمریکایی در اردن انجام شد.

روزنامه نیویورک تایمز هم به نقل از یک مقام آمریکایی که از او نام نبرد گزارش مشابهی منتشر کرد.

آن سه سرباز اواخر ماه قبل در حمله پهپادی در عراق علیه یک پایگاه آمریکا در شمال اردن کشته شدند. در آن حمله ده‌ها سرباز دیگر مجروح شدند که حمله تلافی‌جویانه آمریکا به نقاطی در عراق و سوریه را به دنبال داشت.

ان‌بی‌سی گزارش داد که عملیات سایبری با هدف محدود کردن توانایی کشتی ایرانی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با حوثی‌ها انجام شد.

یکی از مقامات آمریکایی با اطلاع از این حمله سایبری گفت که این عملیات بر روی یک کشتی ایرانی به نام ام وی بهشاد انجام شده است. سایر مقامات از افشای نام کشتی خودداری کردند.

پیشتر در روز پنجشنبه یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، گفت که این گروه موشک‌هایی را به سوی کشتی بریتانیایی «لیکاویتوس» در خلیج عدن شلیک کرده‌اند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما