تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۳

شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال تعطیل شد

نداشتن پول گریبان این شبکه فارسی زبان را هم گرفت به طوری که طبق اعلام سردبیر سابق شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال، دفتر این تلویزیون در واشنگتن تعطیل شد.

تلویزیون

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: سامان رسول پور سردبیر شبکه معاند ایران اینترنشنال در صفحه شخصی اش نوشته است: روند قابل تاملی از تعطیلی، کاهش بودجه، و کوچک‌تر شدن بخشی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور در جریان است.

سردبیر شبکه ایران اینترنشنال افزود، روند قابل تاملی از تعطیلی، کاهش بودجه و کوچک‌تر شدن بخشی از رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور در جریان است. این تغییرات دست‌کم شامل من‌وتو، ایران‌اینترنشنال، بی‌بی‌سی‌فارسی و چند رسانه با سرمایه عربی شده است.

اینترنشنال

شبکه‌های معاند فارسی‌زبان به بی‌پولی افتادند

وی ادامه داد دامنه این تغییرات: تعطیلی من و تو، تعطیلی قریب‌الوقوع [مقطعی؟]دفتر واشینگتن ایران‌اینترنشنال و اشکال مختلف قطع همکاری یا بازخرید آنطوری که گفته می‌شود دست‌کم ۴۰-۵۰ همکار این بخش در کنار انحلال دپارتمان‌ها و بخش‌هایی از دفتر لندن و بازخرید جمع نه چندان کوچکی از همکاران دفتر لندن؛ تغییرات ساختاری در بی‌بی‌سی فارسی و ادغام ساختارمدیریتی آن در بخش‌های دیگر، بخشی از این روند است. این تغییرات شامل بخش‌های مربوط به افغانستانِ این رسانه‌ها هم شده است.


بیشتر بخوانید:  ادعای جنجالی مدیر شبکه منو‌تو درباره نحوه دسترسی به آرشیو صداوسیما


رسول پور اضافه کرد، توجیه و منطقِ درونی این تحولات در تک‌تک این رسانه‌ها، یکسان نیست و از نظر زمانی روند تغییرات در برخی از رسانه‌ها مثل بی‌بی‌سی فارسی از دو سال پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. اما پیامد‌های این روند، برای مخاطبان این رسانه‌ها در داخل ایران، تقریبا یکسان است. چه اتفاقی در حال وقوع است؟ توضیح شفاهی، رسمی یا اداری بیشتر این تحولات این است: «از قطع یا کاهش بودجه به دلایل و نسبت‌های مختلف گرفته تا ملاحظه‌ها و نگرانی‌های امنیتی».

شبکه‌های تلویزیونی معاند لندن نشین مدت‌هاست با مشکلات مالی و تعطیلی دفاتر خود مواجه اند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان