تاریخ انتشار: ۲۱:۰۱ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۳
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد

حمید صفت کیست؟

بیوگرافی حمید صفت، خواننده رپ معروف، همسرش و ماجرای قتل ناپدری اش را در ادامه مقاله بخوانید.

بیوگرافی حمید صفت

رویداد۲۴حمید صفت، خواننده و آهنگساز، در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۷۲ در تهران به دنیا آمد. او خود را به عنوان یک یاغی دهه هفتادی معرفی می‌کند که از طریق موسیقی زیرزمینی غیرقانونی شهرت یافت. با این حال، یک اختلاف خانوادگی و یک حادثه قتل غیرعمدی، او را به حاشیه راند.

خانواده و اصالت حمید صفت

حمید صفت کیست؟

حمید صفت در محله شمس‌آباد تهران به دنیا آمده است. به گفته خودش مادرش صدای بسیار زیبایی دارد و خواهرش نیز به عنوان یک کارگردان فعالیت می‌کند. خواهرش به او در ساخت ویدیوکلیپ‌هایش راهنمایی می‌کند. همچنین، برادرش در آمریکا ساکن است.

شروع خوانندگی حمید صفت

حمید صفت کیست؟

حمید صفت همراه با دوستش علی رهرو، از دوران راهنمایی فعالیت خود را در زمینه ساخت موزیک رپ زیرزمینی آغاز کردند. او الگو‌های خود را در افرادی مانند امینم و ۵۰ سنت می‌بیند. اولین آهنگ او با نام "خیابانی ها" بود. حمید صفت می‌گوید که سبک رپ بیشتر با روحیه زندگی او همخوانی دارد و این سبک بهترین راه برای ابراز خود و تخلیه درونی اوست.

لقب حمید در ابتدا به حمید ابتکار معروف بود، اما بعد‌ها تصمیم گرفت از همان نام و نام خانوادگی خود استفاده کند. پس از مدتی فعالیت، او گروهی را تشکیل داد و با نام "زد و بند" شروع به ساخت آهنگ‌های گروهی کرد.

شهرت حمید صفت

صدای حمید صفت بیشتر در یک کار دو صدایی به نام "بخشش" با همکاری امیرعباس گلاب شنیده شد و با آهنگ "چ" به صورت مستقل به اوج خود رسید.

حمید صفت می‌گوید که در صورت فشار و مجبور شدن، از ایران به خارج مهاجرت خواهد کرد. او اعتقاد دارد که اگر به رپ مجوز کنسرت داده شود، خوانندگان پاپ تعطیل می‌شوند. او درباره مدل ریش خود می‌گوید که در گذشته برنامه بود، اما اکنون در جامعه مد شده است. حمید صفت اظهار می‌کند که حرفش روشن است و اگر مجبور شود، حاضر نیست شعر‌های خود را ویرایش کند. با این حال، او می‌داند که کسانی که مجوز‌ها را صادر می‌کنند، قوانین و مقررات خود را دارند.

شهید چمران الگو حمید صفت

حمید صفت کیست؟

حمید صفت اظهار می‌کند که شهید چمران یکی از افرادی است که از آن‌ها درس می‌گیریم. او بیشتر به چریکی بودن چمران علاقمند است و یک موزیک ویدیو را به سبک چریکی منتشر کرده است. علاوه بر این، به بازیگری و کارگردانی علاقه‌مند است و تمایل دارد یک فیلم کوتاه بسازد. همچنین، او در حوزه طراحی لباس نیز فعالیت دارد.

همسر حمید صفت

حمید صفت کیست؟

حمید صفت در حال حاضر مجرد است و با خانواده خود زندگی می‌کند. با این حال، او دوست دارد در آینده ازدواج کند و پدری شود، آرزویی که به داشتن یک پسر فرزند نیز دارد.

ازدواج دوم مادر حمید صفت

در کودکی حمید صفت، والدینش از هم جدا شدند. در سال ۱۳۸۴ (۲۰۰۵ میلادی)، هنگامی که حمید ۱۲ سال داشت، مادرش برای بار دوم با مردی به نام هوشنگ ازدواج کرد. بعداً، مادرش برای مدتی به آلمان سفر کرد.

قتل ناپدری حمید صفت

حمید صفت کیست؟

در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ (۱۳ اوت ۲۰۱۷)، خبری مبنی بر قتل ناپدری توسط حمید صفت، اهالی هنر را شوکه کرد. بعد‌ها مشخص شد که او در یک نزاع خانوادگی، زمانی که متوجه شد ناپدری مادرش را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهد، کنترل خود را از دست داده و به وی آسیب می‌زند که منجر به مرگ او می‌شود. پس از واقعه، حمید صفت خود را به کلانتری معرفی کرد و به مدت یک سال در زندان رجایی شهر بازداشت شد.
در نهایت، بر اساس فرجام خواهی دیوان عالی کشور، اتهام قتل عمد و حکم قصاص نقض شد و مجدداً به محاکمه ارجاع داده شد. یکی از وکلای دفاع حمید صفت، ایوب میلکی، در تاریخ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ (۳ اکتبر ۲۰۲۱) اعلام کرد که حکم برائت برای موکلش ابلاغ شده است. همچنین، در روز ۱۱ مهر ۱۴۰۰ (۴ اکتبر ۲۰۲۱)، حمید صفت با پرداخت وثیقه‌ای به ارزش ۱ میلیارد تومان از زندان آزاد شد.

بازیگری حمید صفت

حمید صفت کیست؟

از سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی)، حمید صفت به عنوان یکی از بازیگران نمایش لامبورگینی در مجموعه تلویزیونی "شهرزاد تهران" به کارگردانی سیامک صفری حضور داشت. با این حال، به دلیل محدودیت‌های قانونی درباره اجرای رپ در ایران، او فقط برای یک شب روی صحنه حضور داشت و پس از آن از همکاری با این گروه محروم شد.

حمید صفت برای اولین بار در سریال "هفت سر اژدها" به کارگردانی ابوالقاسم طالبی بازیگری کرد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حمید صفت
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان