تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۳

شروع بارش باران در کشور؛ هشدار سیلاب در هفت استان

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: آغاز بارش‌ها از امروز (شنبه) در برخی مناطق کشور و تداوم آن تا اواخر هفته منجر به هشدار زرد بارندگی برای استان‌های کشور شد.

سیلاب

رویداد۲۴ انتخاب نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام آغاز بارش‌ها از امروز (شنبه) در برخی مناطق کشور و تداوم آن تا اواخر هفته، از صدور هشدار زرد بارندگی برای استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و فارس خبر داد.

فریبا گودرزی نسبت به بارندگی‌های سیلابی در برخی استان‌های کشور هشدار داد و گفت: بارندگی‌های سطح زرد امروز در استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و فارس صادر شده است که این شرایط سبب سیلابی شدن معابر، جاری شدن رواناب و لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این استان‌ها خواهد شد.


بیشتر بخوانید: سامانه بارشی در برخی مناطق کشور؛ هوا گرم می‌شود


وی افزود: امروز در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و برای روز‌های یکشنبه و دوشنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، برخی نقاط استان کرمان، جنوب یزد و اصفهان، بارندگی، رعدوبرق و وزش باد‌های شدید موقتی پیش‌بینی شده که بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف است.

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها تا اواخر هفته در کشور خبر داد و بیان‌داشت: برای دوشنبه و سه‌شنبه در شرق و جنوب‌شرق وزش باد‌های شدید رخ می‌دهد که سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان