تاریخ انتشار: ۱۵:۳۲ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳

انتشار جزئیاتی جدید از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران

خبرگزاری تسنیم نوشت: یک شاهد عینی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران می‌گوید: جز معدود دفعاتی در تاریخ است که سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک اینگونه هدف قرار می‌گیرند.

انتشار جزئیاتی جدید از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران
رویداد۲۴ تسنیم نوشت: اسرائیل در جدیدترین جنایت خود با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و ۶ نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.

به گزارش تسنیم، در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش‌هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در این باره گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است. رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می‌دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.

همچنین یک شاهد عینی حادثه اینگونه اظهار کرد: جز معدود دفعاتی در تاریخ است که سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک اینگونه هدف قرار می‌گیرند.

ناظران منطقه‌ای معتقدند حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق با هدف اخلال در روند مناسبات ایران و سوریه صورت پذیرفته است.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان