تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

امام جمعه تهران: مصوبه تعطیلی شنبه‌ها باعث شد به جامعه مومنین بر خورد

حاج علی اکبری به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه‌ها اشاره و تصریح کرد: اجازه بدهید از مجلس بابت تعطیلی روز شنبه‌ها گلایه کنیم به جامعه مومنین برخورد؛ شاید دلایل خود را داشته باشند، اما شورای نگهبان فرصت دارد آن را حل و فصل کند.

حاج علی اکبری

رویداد۲۴ ایرنا نوشت: حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: خدا را شکر باران رحمت الهی سراسر میهن را گرفت. انشاءالله سال پُر بارشی پیش رو خواهیم داشت. برخی مناطق بخصوص مشهد مقدس گرفتار سیلاب شد و غافلگیری رخ داد، با خانواده جان باختگان همدردی می‌کنیم و انشاءالله برای مسئولان این یک درس باشد؛ ظاهرا سال‌های کم بارشی داشتیم، باید آمادگی داشته باشیم تا خسارت‌های جانی کم باشد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی (ره)، گفت: به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب، حال و هوای کتابخوانی در کشور حاکم است و به همین مناسبت از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمازجمعه و سخنرانی قبل از خطبه‌ها تشکر و از برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب تقدیر می‌کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه فرصت برگزاری نمایشگاه کتاب، یاد کتابخوانی و مطالعه را در کشور زنده می‌کند، افزود: از همین امروز نیم ساعت برای مطالعه وقت اختصاص دهیم، آن‌هایی هم که فرصت می‌گذارند، نیم ساعت اضافه کنند؛ راهی جز مطالعه مفید برای رشد فرهنگی نداریم. جزو معدود کشور‌هایی هستیم که با این کیفیت و کمیت این رخداد در آن برگزار می‌شود و حضور رهبر فرزان با این میزان علاقه به کتاب برای جوانان یک فرصت تاریخی است.

حاج علی اکبری به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه‌ها اشاره و تصریح کرد: اجازه بدهید از مجلس بابت تعطیلی روز شنبه‌ها گلایه کنیم به جامعه مومنین برخورد؛ شاید دلایل خود را داشته باشند، اما شورای نگهبان فرصت دارد آن را حل و فصل کند.


بیشتر بخوانید: بیانیه آیت الله جعفر سبحانی درباره تعطیلی روز شنبه؛ اگر اقلیتی شنبه را تعطیل کنند، اکثریت از آن پیروی نمی‌کنند


وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اهدای عضو فرصتی برای مشارکت در عمل خداپسندانه است، اظهار کرد: خدا را شکر کشور ما به برکت انقلاب اسلامی در مرز‌های دانش پزشکی قرار دارد و در پیوند عضو جزء سرآمدان جهان هستیم. اهدای عضو، کار بزرگی است. یک نفر می‌تواند با اهدای عضو جان ۸ نفر را نجات دهد. بازماندگان با اعلام آمادگی که صورت می‌گیرد، راحت‌تر می‌واند از اعضای شما استفاده کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه درباره موضوع جمعیت باید مطالعه زیادی کنیم، افزود: ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت است، اما برای شرایط جامعه ما، هر روز روز جمعیت است و همه ما بدون استثنا در این مسأله وظیفه داریم، از مسئولان تا آحاد مردم در این زمینه مسئولیت دارند و امیدواریم برنامه‌های پیش بینی شده به نتیجه برسد و خداوند به ذریه شما برکت بدهد.

حاج علی اکبری همچنین ضمن تشکر از مجلس برای تصویب قانون «ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره بها»، با بیان اینکه من چند بار درباره مسأله مسکن و اجاره بها صحبت کرده بودم و از مسئولان خواسته بودم از مستأجران حمایت کنند، خاطرنشان کرد: در تهران ۵۱ درصد مستأجر هستند، در کشور ۳۱ درصد است که عدد بزرگی است. سالم شدن، منطقی شدن و منصفانه شدن آن به زندگی بخش مهمی از جامعه آرامش می‌دهد، از این رو از مجلس تشکر می‌کنیم که در روز‌های پایانی مسئولیت خود قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره بها را تصویب کرد؛ همکاری نزدیک مجلس و دولت و شورای نگهبان سبب شد تا این قانون به سرعت ابلاغ شود که نشان دهنده درک مناسب و مفاهمه آن‌ها است، اگرچه این اقدامات دیر است، اما باز هم خدا را شکر که انجام شد؛ قانون جامعی است و دقیق نگاشته شده و تضامین اجرایی خوبی دارد. از دولت و مجلس و شورای نگهبان و وزارت راه و شهرسازی تشکر می‌کنیم. مطالبه همه ما اجرای جدی و بدون مسامحه این قانون است.

وی با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، تاکید کرد: رژیم صهیونیسیتی در باتلاقی از رسوایی‌های چند جانبه گرفتار شده است. مقاومت مردم، نشان می‌دهد صهیونیست‌ها در این خصوص برنامه ریزی نداشته‌اند، اما مقاومت برنامه ریزی درستی داشته است که توانستند هفت و نیم ماه زیر این فشار سنگین مقاومت کنند و دشمن را اینگونه مستاصل کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه این رژیم پلید برای دستاوردسازی رفح را فعلاً موضوع کار خودش قرار داده است، اظهار کرد: رفح شاه‌راه حیاتی برای مردم محاصره شده در غزه حساب می‌شود. گذرگاه رفح الان تبدیل به یک پادگان نظامی بزرگ و پر از تانک‌های رژیم صهیونیستی شده است. جمعیت مهاجر و ساکن الان عمدتاً در رفح ساکن هستند. صهیونیست‌ها می‌خواهند به مقاومت ضربه بزنند و به حسب ظاهر بایدن نیز توصیه می‌کند که رژیم صهیونیستی که این کار را نکند و البته این یک بازی است و یک نمایش است که بیشتر مصرف داخلی برای آن‌ها دارد. همه می‌دانند که پشتیبان اصلی و شریک اصلی در تمام جنایات صهیونیست‌ها، ایالات متحده است.

حاج علی اکبری اظهار کرد: مقاومت ضربه‌های بسیار جدی به رژیم صهیونیستی وارد کرده است و این‌ها باورشان نمی‌شد بعد از هفت و نیم ماه همچنان جریان مقاومت وسط صحنه است.

وی تاکید کرد: در این هفت و نیم ماه رژیم صهیونیستی هیچ دستاوردی جز شکست در دیپلماسی، میدان و نزد افکار عمومی نداشت و در مقابل، جبهه مقاومت در دیپلماسی، میدان و نزد افکار عمومی الحمدالله موفق و سربلند بوده است.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما