تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

سردار قریشی: امروز ایران از واردکننده به صادرکننده سلاح تبدیل شده است

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: روزی تحریم کردند تا به ما سلاح ندهند، اما امروز از کشور واردکننده به صادرکننده سلاح تبدیل شدیم، یک قدرت دنیا به ما می‌گوید این توان را در جنگ با قدرت متقابل به او بدهیم و یک قدرت دنیا التماس می‌کند که این توان را به او ندهیم.

سردار قریشی

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: سردار قاسم قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: در آن زمان غرب و به‌ویژه آمریکا، ایران را در نهایت وابستگی نگه داشته بودند و این امام راحل بود که جامعه را به سمت استقلال و خودکفایی و خوداتکایی حرکت داد.

وی افزود: انقلاب اسلامی و امام راحل این باور را در مردم به وجود آوردند که بدون دخالت شرق و غرب به سمت رشد و ترقی حرکت کنند و کشور را توسعه دهند. البته در این مسیر شاهد همکاری و همراهی شوروی سابق و کشور‌های غربی همچون آمریکا، فرانسه و انگلیس و دیگر کشور‌ها علیه جمهوری اسلامی در جریان جنگ تحمیلی بودیم، اما در نهایت به نتیجه‌ای نرسیدند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با یادآوری واگذاری و ازدست‌رفتن بخش‌هایی از خاک ایران در دوران حکومت قاجار و پهلوی، اظهار کرد: باوجود حمایت همه‌جانبه قدرت‌های دنیا از صدام، اما با رهبری و مدیریت امام راحل نه تنها یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم که امروز نیز با اتکا به همین روحیه اعتماد به نفس دوران دفاع مقدس و هدایت رهبری انقلاب در مسیری هستیم که تحسین دوستان و دشمنان را به همراه داشته‌ایم.

قریشی در بخش دیگری از سخنانش، ادامه داد: هدف از برگزاری این رویداد بزرگ این است که باتوجه به حضور رسانه‌های کشور بتوانیم موفقیت‌ها را به مردم معرفی کنیم و با ابتکار و خلاقیت و در راستای جهاد تبیین این موفقیت‌ها را برای جامعه بازگو کنیم و به میزان پیشرفت‌های کشور بیفزاییم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف فناوری، پزشکی، دانش فضایی، نظامی، صنعتی و مهندسی، تصریح کرد: در زمینه وضعیت بانوان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۶ درصد بودند، اما تا سال ۹۵ به بیش از ۴۴ درصد رسیدند، کرسی استادی قبل از انقلاب زنان ۱.۴ درصد بود و امروز بیش از ۳۵ درصد از اعضای هیئت علمی و استادان زن هستند. ۵۹۷ نفر پزشک متخصص زن بودند امروز بیش از ۶۰ هزار نفر هستند. مدال‌آوران زن پیش از انقلاب ۵ نفر بودند و امروز نزدیک ۲۰۰ نفر هستند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: اگر قبل از انقلاب قادر به ساخت پیش‌پاافتاده‌ترین موشک نبودیم، اما امروز در نیروی زمینی، دریایی و هوایی انواع موشک و ماهواره و پهپاد را می‌سازیم و جزو کشور‌های برتر جهان هستیم.


بیشتر بخوانید: فناوری تولید بمب اتم و توانمندی پرتاب ماهواره داریم | اگر دشمن تهدید کند، برخورد می‌کنیم

ادعای جدید گروسی درباره صلح‌آمیزبودن برنامه هسته‌ای ایران؛ آژانس نمی‌تواند تضمین دهد، پیشرفت اندک بوده


قریشی با اشاره به انجام عملیات وعده صادق اظهار کرد: این عملیات دو بعد داشت؛ یکی اراده شجاعت و توانمندی فکری و روحی که از فرماندهی کل قوا نشأت می‌گیرد و دومی بعد فنی و علمی که منجر به شکست فضاحت‌بار رژیم صهیونیستی شد.

وی تاکید کرد: روزی تحریم کردند تا به ما سلاح ندهند، اما امروز از کشور واردکننده به صادرکننده سلاح تبدیل شدیم، یک قدرت دنیا به ما می‌گوید این توان را در جنگ با قدرت متقابل به او بدهیم و یک قدرت دنیا التماس می‌کند که این توان را به او ندهیم. کشوری که تحریم بود به او فشنگ و کاتیوشا و سلاح‌هایی پیش‌پاافتاده ندهند امروز می‌خواهند همان کشور به دیگر کشور‌ها این ابزار‌ها را ندهد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: کشوری که روزی محتاج یک تکنسین پالایشگاه بود امروز تبدیل به کشوری شده که عظیم‌ترین پالایشگاه را برای خود ساخته و دیگران به او رجوع می‌کنند که برایشان پالایشگاه بسازد.

قریشی با اشاره به تأثیرگذاری عملیات وعده صادق، اظهار کرد: به ویژه پس از عملیات وعده صادق اثبات شد جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومان، آرمان‌هایش و مردمش با کسی شوخی ندارد و این نشان‌دهنده قدرت برجسته جمهوری اسلامی است که با این به اصطلاح قدرت‌های نظامی دنیا مقابله می‌کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سازمان بسیج
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
0
1
که چی بشه؟؟؟
کدوم مساله اقتصادی با این اوصاف حل میشه؟؟؟
نظرات شما