تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

تغییر جریان پرونده در ازای دریافت پول | قاضی قلابی دستگیر شد

قاضی قلابی که با پرسه در راهرو‌های مراجع قضایی طعمه‌های خود را شناسایی و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد با هوشیاری کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان شناسایی و دستگیر شد.

قاضی قلابی گلستان

رویداد۲۴ ایران نوشت: حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: متهمی با معرفی خود به عنوان قاضی، بازرس قوه قضائیه، مدعی نفوذ در دستگاه قضایی و در مواردی کارشناس حفاظت و اطلاعات، به مردم وعده می‌داد در ازای دریافت پول می‌تواند جریان پرونده در محاکم را به نفع آنان تغییر دهد.

کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در کنترل تردد مراجعان به حوزه‌های قضایی استان، به رفت‌وآمد‌های زیاد این فرد که دارای سوابق کلاهبرداری است، مشکوک شدند. بررسی‌ها نشان داد این فرد بدون اینکه پرونده‌ای در محاکم داشته باشد در راهروی دادگاه‌ها پرسه می‌زند و با شناسایی طعمه‌های خود، در فرصت مناسب با آنان ارتباط گرفته وکلاهبرداری می‌کند. این فرد هم اکنون بازداشت است و پرونده در حال رسیدگی است.


بیشتر بخوانید: بررسی شهادت دروغ در محاکم قضایی؛ پای شاهدان اجاره‌ای به پرونده های قضایی باز شد


محمود اسپانلو، دادستان مرکز استان گلستان هم گفت: از آنجا که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد اشخاص زیادی قربانی این فرد شیاد شده‌اند، در راستای بند ب ماده ۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری، تصویر این فرد برای شناسایی در رسانه‌ها منتشر شد. کسانی که از این فرد شکایت دارند می‌توانند به شعبه نهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان واقع در ابتدای جاده گرگان به آق‌قلا مراجعه کنند.

وی گفت: افراد می‌توانند در صورت مواجهه با چنین افرادی با شماره ۱۵۸۰ حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تماس بگیرند و به صورت ناشناس گزارش دهند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما