تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

واکنش ربیعی به تعداد زیاد کاندیدای ریاست جمهوری

«آنچه که این روز‌ها جامعه در صحنه سیاسی ‎انتخابات با تعجب شاهد بودم، به نظرم نگران‌کننده و موروث انتخابات مهندسی شده، کوچک و کوچکتر شدن مداوم گردش نخبگان، غربالگری مداوم در نظام سیاسی و بیرون ماندن بسیاری از بزرگان، جامعه بی‌میانجی و بی‌سامانی سیاسی است.»

واکنش ربیعی به تعداد زیاد کاندیدای ریاست جمهوری
رویداد۲۴ | وزیر اسبق کار و مشاور حسن روحانی در دولت دوازدهم نسبت به ثبت‌نام تعداد زیادی از سیاسیون در انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

ربیعی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: آنچه که این روز‌ها جامعه در صحنه سیاسی ‎انتخابات با تعجب شاهد بود، به نظرم نگران‌کننده و موروث انتخابات مهندسی شده، کوچک و کوچکتر شدن مداوم گردش نخبگان، غربالگری مداوم در نظام سیاسی و بیرون ماندن بسیاری از بزرگان، جامعه بی‌میانجی و بی‌سامانی سیاسی است.

اهتمام به صندوق‌ها به عنوان میانجی‌گران سیاسی و اجتماعی، هم وظیفه دولت‌ها و هم وظیفه آحاد جامعه است و اتفاقا نوع کنش دولت‌هاست که نسبت مردم و رفتار مشارکت را مشخص می‌کند. انتخابات ۹۸ و ۱۴۰۰ در ایران، نمونه قابل تببین و قابل تفسیر است.

لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته، تعداد بالایی از چهره‌های سیاسی که بنابر گزارش «فرهیختگان» ۷۵ درصد آنان به جز نمایندگی مجلس هیچ سابقه سیاسی ندارند، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ ثبت‌نام کردند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما