تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

افشای باند بازی در تیم ملی فوتبال زنان | ماجرای اعطای کارت هدیه دختران ملی پوش چه بود؟

بنا به گفته بازیکن تیم ملی فوتبال زنان، تیم ملی علنا با باند بازی پیش می‌رود به طوری که با دیدن اعضای کادر فنی متوجه می‌شوید همه از دوستان قدیمی هم هستند...

تیم ملی فوتبال زنان

رویداد۲۴ فاطمه ابراهیمی در اعتماد نوشت: برگزاری دو مسابقه تیم ملی زنان مقابل بلاروس در تهران و عدم اطلاع رسانی کافی درخصوص این دو دیدار که هر دو بار به شکست تیم ملی انجامید منجر به ایجاد علامت سوال‌هایی در ذهن مخاطبان جدی فوتبال زنان شد که البته با توجه به عدم پوشش رسانه‌ای و ممنوعیت حضور خبرنگاران در اردوی تیم ملی، برای هیچ کدام از این سوال‌ها پاسخی پیدا نشده است.

اما پیگیری اینکه چرا اعضای تیم ملی زنان شامل کادر فنی و بازیکنان، هیچ اعتراضی به این بایکوت شدن از سوی فدراسیون فوتبال ندارند خبرنگار را به سرنخ‌های عجیبی از تخلف‌های محرز در بدنه این تیم رساند که در ادامه به طور واضح و دقیق آن را خواهید خواند.

گزارش زیر با تحقیق از افراد کاملا نزدیک به تیم ملی زنان که تعدادی از آ‌نها در اردوی اخیر هم حضور داشتند، نگارش شده است. اوج این گزارش هم مربوط به تخلف کادر فنی تیم ملی و فعالیت‌های باشگاهی در اردوی تیم ملی است که حتی از بازیکنان به عنوان ابزار برای جذب اسپانسر برای تیم باشگاهی خود، استفاده کرده‌اند.
حضور در رستوران برای جذب اسپانسر و کارت هدیه دو میلیونی!

یکی از بازیکنان تیم ملی زنان که در اردوی اخیر حاضر بوده است، اما به دلیل ترس از کنار گذاشته شدن از سوی کادر فنی تیم ملی نمی‌خواهد نامش فاش شود، می‌گوید: دو شب قبل از بازی با بلاروس ما را به یک رستوران بردند و تا یک شب آنجا نگه داشتند. یک آقایی همراه ما بود که به هر کدام از ما نفری دو کارت هدیه دو میلیون تومانی اهدا کرد. این آقا در مورد تمام بازیکنان شروع به صحبت کرد و از برخی بازیکنان به طرز عجیبی تعریف می‌کرد و هنگام صحبت کردن از کنار بازیکنان دیگر به راحتی عبور می‌کرد. این موضوع برای همه ما علامت سوال شده بود که این آقا چه کسی است و چطور فقط در مورد برخی بازیکنان با آب و تاب صحبت می‌کند؟! تا اینکه آخر ضیافت شام متوجه شدیم ایشان قرار است در فصل بعد اسپانسر یکی از تیم‌های لیگ برتری باشد و به همین دلیل الان هم فقط از بازیکنان آن تیم یا آن دسته بازیکنانی که می‌خواهند جذب کنند، تعریف و تمجید می‌کند. ضمن اینکه اصلا درست نبود دو شب قبل از مسابقه و در حالی که خروج از اردو ممنوع است کادر فنی تیم ملی ما را به یک رستوران ببرند تا اسباب لابی آن‌ها برای یک تیم خاص شویم!

اگر می‌خواهی به تیم ملی دعوت شوی به این تیم بیا!

دیگر بازیکن تیم ملی می‌گوید: تیم ملی علنا با باندبازی پیش می‌رود. شما به اعضای کادر فنی نگاه کنید، همه از دوستان قدیمی هم هستند که اضلاع اصلی آن هم برای رشت و گیلان هستند. در تیم ملی همیشه در حال رایزنی هستند که بازیکنان خوب را برای تیم خطه شمال جذب کنند و این کار اصلا اخلاقی نیست. طوری شده که علنا به بازیکنان جوان‌تر می‌گویند اگر می‌خواهی دعوت شوی باید در باند ما باشی یا مثلا سال بعد به تیم ما بیایی! همین الان اکانت اینستاگرامی مربیان و سرمربی تیم ملی را چک کنید، فقط برخی بازیکنان خاص را فالو دارند و مدام از آن‌ها تعریف و تمجید می‌کنند. ملوان نایب قهرمان شد؛ سرمربی تیم ملی طوری در اینستاگرام نایب‌قهرمانی این تیم را تبریک گفت که اگر از بیرون نگاه می‌کردی انگار ملوان قهرمان لیگ شده و خاتون نایب قهرمان! ایشان اصلا ترسی از آشکار کردن علاقه‌اش به این تیم ندارد. شما تصور کن همین الان امیر قلعه‌نویی که سابقه حضور روی نیمکت استقلال را هم دارد، به سبک مریم آزمون نایب قهرمانی این تیم را تبریک بگوید. چه اتفاقی می‌افتد؟ آزمون چندی پیش بعد از قهرمانی خاتون در رقابت‌های لیگ برتر در یک استوری نوشته بود: «قهرمانی‌تون مبارک» و برای تبریک نایب‌قهرمانی ملوان نوشته بود: «شیرینی نایب‌قهرمانی لیگ برتر زنان گوارای وجود گیلانی‌های عزیز، تبریک به کادر فنی و بازیکنان ارزشمند ملوان.» این تفاوت فاحش در تبریک گفتن برای سرمربی تیم ملی اصلا قابل قبول نیست و مشخص نیست چرا فدراسیون فوتبال به ماجرای لابی علنی مریم آزمون ورود نمی‌کند.
ماجرای تخلف محرز غلامی و ملوان چه شد؟


بیشتر بخوانید: بازتاب افشاگری از فساد فوتبال در برنامه تلویزیونی

فساد فوتبال رئیس سابق کمیته داوران را به زندان انداخت


بر اساس قانونی که دو سال قبل به طور رسمی به تصویب رسید، یک مربی باشگاهی حق حضور روی نیمکت تیم ملی را ندارد. اعظم غلامی، سرمربی فصل پیش ملوان که همزمان به عنوان دستیار مریم آزمون در تیم ملی هم حضور داشت، برای دور زدن این قانون روی نیمکت ملوان نمی‌نشست و مدعی بود که هدایت این تیم را به عهده ندارد هرچند که برای تمام اهالی نزدیک به فوتبال زنان محرز بود که ایشان سرمربی تیم ملوان است و فقط در حال دور زدن قانون است. اما او در پایان فصل با چندین مصاحبه سفارشی خاتون را متهم به دوپینگ کرد و قبول کرد که هدایت ملوان به عهده او بوده است. کمتر از یک ماه بعد هم ایشان دوباره در اردوی تیم ملی زنان حضور پیدا کرد و اصلا مشخص نشد که ایشان به چه پشتوانه‌ای این طور قوانین فدراسیون را به شکل واضح دور می‌زند و حتی مورد پرسش هم قرار نمی‌گیرد!

از برکناری منظمی تا تنظیم مصاحبه سفارشی برای غلامی

مریم منظمی، نایب‌رییس زنان در فدراسیون فوتبال، یکی از معدود اشخاصی بود که مقابل این بی‌قانونی ایستاده بود، اما اعضای مجمع با برکناری منظمی، به او مجال ایستادن مقابل این بی‌قانونی را ندادند. حتی گمانه‌زنی می‌شود که یکی از دلایل عدم رای اعتماد گرفتن منظمی، رایزنی‌های مریم آزمون و اعظم غلامی بوده است. یک خبرنگار شرح می‌دهد: در دو هفته پایانی فصل گذشته لیگ برتر زنان سرمربی تیم ملی با من تماس گرفت و درخواست یک مصاحبه سفارشی با اعظم غلامی را داشت تا او علیه خاتون صحبت کند. او پیش از من با بسیاری از خبرگزاری‌های دیگر هم برای انجام این مصاحبه‌های سفارشی ارتباط گرفته بود، اما من تن به تنظیم چنین مصاحبه‌ای ندادم. اگر الان امیر قلعه‌نویی به واسطه اعتباری که به عنوان سرمربی تیم ملی دارد، شروع به رایزنی برای انجام مصاحبه سفارشی با جواد نکونام کند، آیا درست است؟ افکار عمومی چه واکنشی خواهند داشت؟

برخی بازیکنان قصد انصراف از تیم ملی را دارند

با نگاهی به اسکواد فعلی تیم ملی متوجه می‌شویم که بسیاری از ستاره‌های حال حاضر لیگ برتر در این تیم حضور ندارند. البته نه به دلیل دعوت نشدن، بلکه به علت تن ندادن به باندبازی! برای مثال زهره کودایی، ستاره بی‌بدیل تیم ملی زنان در مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها که بعد از روی کار آمدن آزمون به طور کلی از حضور در اردوی ملی انصراف داد! این موضوع در مورد برخی بازیکنان دیگر نیز صدق می‌کند که البته هرگز از سوی هیچ رکنی پیگیری نشد که چرا آن‌ها حاضر به کار کردن با کادر فعلی تیم ملی زنان نیستند. اما در جدیدترین خبر، برخی بازیکنان فعلی تیم ملی زنان به خبرنگار «اعتماد» گفتند: با روندی که این تیم دارد، دلسرد شدیم و می‌خواهیم انصراف بدهیم. هیچ انگیزه‌ای نداریم و تبعیض در اردوی تیم ملی بیداد می‌کند. می‌بینیم که برای سوگلی شدن باید برای اعضای تیم ملی کادو بخریم و به باند آن‌ها وارد شویم. اگر دایم تملق نکنیم، رفتار مناسبی با ما نمی‌شود.

اگر دیده شویم نمی‌توانیم باندبازی کنیم!

با آگاه شدن به مسائل پشت پرده تیم ملی زنان حالا جواب سوال اول خود را می‌گیریم. چرا کادر فنی تیم ملی هیچ اعتراضی به دیده نشدن این تیم ندارد و از فدراسیون درخواست مانور رسانه‌ای و حضور خبرنگاران را نمی‌کند؟ احتمالا، چون می‌داند خبرنگاران با حضور در اردوی تیم ملی پی به این مسائل پشت پرده خواهند برد و ترجیح می‌دهد اطلاع رسانی در خصوص این تیم در حد چند گزارش تصویری توسط روابط عمومی فدراسیون باشد نه بیشتر!

روزنامه «اعتماد» آمادگی خود را برای انتشار پاسخ احتمالی افرادی که نام‌شان در این گزارش آمده اعلام می‌دارد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما