تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

جوادی حصار: اسماعیلی تایید شود شورای نگهبان متهم می‌شود | هیات دولت خبط سیاسی کرده‌اند

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: به نظر می‌آید که با صحبت‌هایی که آقای جنتی اخیرا درباره عدم فشار به شورای نگهبان برای تایید صلاحیت نامزد‌ها داشت، نامه اعضای دولت به شورای نگهبان به ضرر آقای اسماعیلی تمام خواهد شد.

جوادی حصار: اسماعیلی تایید شود شورای نگهبان متهم می‌شود | هیات دولت خبط سیاسی کرده‌اند
رویداد۲۴| محمدصادق جوادی‌حصار سخنگوی حزب اعتماد ملی درباره انتشار نامه اعضای هیئت دولت سیزدهم به شورای نگهبان در جهت تایید صلاحیت محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظر می‌آید که با صحبت‌هایی که آقای جنتی اخیرا درباره عدم فشار به شورای نگهبان برای تایید صلاحیت نامزد‌ها داشتند، این نامه به ضرر آقای اسماعیلی تمام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، بخش‌هایی از گفت و گوی جوادی حصار را در ادامه می‌خوانید:

اگر او تایید صلاحیت شود، احتمالا خواهند گفت که شورای نگهبان تحت تاثیر این نامه وی را تایید صلاحیت کرده است. حدس من این است که شورای نگهبان برای آن که خود را از هرگونه اتهامی مبرا کند، به احتمال خیلی زیاد آقای اسماعیلی را رد صلاحیت خواهد کرد.

برای آنکه اعضای هیئت دولت مطمئن نبودند که آقای اسماعیلی رای بیاورد، آمدند این کار را انجام دهند تا یک اعمال نظری در افکار عمومی داشته باشند، اما به نظر من این کار نتیجه معکوس خواهد داد.


بیشتر بخوانید:

کامبیز نوروزی: نامه اعضای هیات دولت به شورای نگهبان برای تایید صلاحیت اسماعیلی مغایر با قانون است

پس لرزه نامه جنجالی دولتی‌ها به شورای نگهبان؛ ماجرای مشورت مومنانه چه بود؟

جواد امام: اصلاح‌طلبان اگر کاندیدا نداشته باشند نباید توقع مشارکت داشت


در این مورد که آیا در گذشته ما شاهد این رفتار از سوی دولتمردان بودیم، به صورت علنی این اتفاق رخ نداده بود.

من بعید می‌دانم که شورای نگهبان بخواهد راه گذشته را طی کند. اگر بخواهند تایید صلاحیت کنند از جناح اصلاح طلب هم تایید خواهند کرد.

من فکر نمی‌کنم که چندان دوقطبی در انتخابات شکل بگیرد. چون دو قطبی کردن هم به نغع کشور نیست، اما به هر جهت احتمال دوقطبی شدن وجود دارد گرچه با دو قطبی شدن انتخابات زیاد موافق نیستم.

من انتشار نامه را کار مفیدی برای دولت نمی‌بینم. فکر می‌کنم در هر صورت اگر آقای اسماعیلی رد شود امضاکنندگان دچار یک خبط سیاسی شدند و اگر آقای اسماعیلی تایید شود شورای نگهبان با این اتهام مواجه خواهد شد که تحت تاثیر نامه اعضای دولت قرار گرفته و خود را در مظان اتهام قرار خواهد داد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما