تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

واکنش وزارت علوم به هک شدن سایت این وزارتخانه

بنا بر اعلام دبیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم خبر هک سایت این وزارت خانه مربوط به مهر سال گذشته است.

هک سایت وزارت علوم

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: در پی انتشار خبر‌هایی مبنی بر هک سایت وزارت علوم در صبح امروز شنبه ۱۹ خردادماه محمدهادی زاهدی، مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در گفتگویی ضمن تکذیب این خبر تاکید کرد: خبر هک سایت وزارت علوم مربوط به اتفاق گذشته بود و تا به این لحظه ما مشکلی در سایت این وزارتخانه مشاهده نکردیم و اخبار مرتبط با این موضوع تکذیب می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ما سال گذشته روز اول مهرماه در سایت وزارت علوم با حمله سایبری مواجه شدیم. در واقع این اتفاق در روز مهر یعنی شنبه روی داد که روز بعد آن یعنی یکشنبه تعطیل رسمی بود. در نتیجه ما توانستیم سامانه‌های خود را از دسترس خارج کردیم تا تمامی این سامانه‌ها اسکن شوند و مجدد این سامانه‌ها روز دوشنبه آن هفته فعال شد و خوشبختانه تا به امروز با هیچ مشکل و آسیبی مواجه نشدیم.


بیشتر بخوانید: شبکه دو صداوسیما هک شد؟


مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در خصوص میزان امنیت سامانه‌های وزارت علوم و دانشگاه‌ها نیز تاکید کرد: ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم میزان امنیت را صد در صد تضمین کنیم؛ چرا که در امنیت سابیری همواره هکر‌ها ترفند‌های جدیدی دارند؛ اما تمامی استاندار‌های تضمین شده سایر کشور‌ها را سعی کردیم رعایت کنیم.

زاهدی اظهار کرد: خوشبختانه در حمله سال گذشته به سایت وزارت علوم هیچ اطلاعات و داده‌ای از سامانه‌ها و سروری‌های ما خارج نشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزارت علوم ، هک شدن
نظرات شما