تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

توصیه پلیس فتا: با همستر فقط بازی کنید

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا از کاربران بازی همستر خواست فقط به چشم یک بازی و سرگرمی به آن نگاه کنند و به‌دنبال کسب درآمد از آن نباشند.

بازی همستر

رویداد۲۴ ایران نوشت: معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا درباره بازی همستر که این روز‌ها بسیار فراگیر شده است، گفت: چنین بازی‌ای برای اولین بار است که در دنیا فراگیر شده و منبع آن مشخص نیست به همین دلیل هیچ کارشناس داخلی و خارجی نسبت به آن خوشبینی کامل ندارد. مسئولان این بازی اعلام کرده‌اند که در بستر بلاک‌چین، این رمز ارز را ایجاد می‌کنند و در صرافی‌ها نیز قابل نقد کردن است، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

وی با اشاره به تفاوت این بازی با نایت کوین ادامه داد: در بازی همستر تاکنون (ظهر دوشنبه) ۱۱۶ تا ۱۲۰ میلیون نفر حضور پیدا کرده‌اند، اما در نایت کوین، تنها ۲۵ میلیون نفر بازی کرده‌اند. با افزایش تعداد بازی‌کنندگان یعنی تعداد مرز‌ها و در عین حال تعداد فروشندگان نیز افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که هنوز هیچ فرد یا کشوری مسئولیت این بازی را قبول نکرده و هنوز هیچ رمزارزی نقد نشده است، این موضوع باعث می‌شود تا به این مسأله شک کنیم. وی با بیان اینکه تاکنون چند شکایت درباره این بازی به ثبت رسیده است، ادامه داد: درباره خود این بازی هنوز مسأله خاصی پیش نیامده، اما ۱۸ پرونده در پلیس فتا تشکیل شده است که عده‌ای در تلگرام و اینستاگرام تبلیغ فروش رمز‌های این بازی را کرده و اینگونه از مردم کلاهبرداری کرده‌اند. رمرز ارز‌ها بازار جدیدی‌اند که هنوز در کشور ما قوانین مربوط به آن مشخص نیست و شکایات زیادی در این باره در مراجع قضایی به ثبت رسیده است.


بیشتر بخوانید: بنر ممنوعیت بازی همستر در محل کار


وی به کاربران این بازی هشدار داد: در گذشته شاهد بودیم که این فضا‌ها توسط مجرمان سایبری مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال آن‌ها در پلتفرم‌های مختلف یک حساب کاربری و کانال با اسم و عکس این بازی ایجاد کرده و خود را به زبان انگلیسی، پشتیبان این بازی معرفی می‌کنند و در همین بستر می‌توانند به بهانه افزایش تعداد سکه‌ها، از مردم پول دریافت کرده و سر آن‌ها را کلاه بگذارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد: همچنین ممکن است این کلاهبرداران حساب‌ها و کیف‌پول‌های ارز دیجیتال کاربران را هک کرده و پول‌های آنان را بدزدند. در این بازی، هنوز اطلاعاتی درباره این کیف پول‌ها و صرافی‌ها ارائه نشده است و اگر واقعاً قرار باشد پولی برای بازی‌کنندگان واریز شود، روش آن به‌صورت رسمی معرفی و اعلام نشده و نمی‌توان به آن اعتماد کرد. باید به این مسأله توجه کرد که این برنامه در تلفن همراه افراد نصب می‌شود و آن‌ها به اطلاعات تلفن همراه‌شان دسترسی پیدا می‌کنند و به همین به راحتی می‌توانند اطلاعات بانکی و شخصی افراد را سرقت کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد: به هموطنان توصیه می‌کنیم اگر قصد استفاده از این بازی را دارند تنها به آن به چشم بازی و سرگرمی نگاه کنند و به‌دنبال کسب درآمد از آن نباشند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما