تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۱۲ تير ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

واکنش ظریف به خریدن رأی با بسته غذایی جلیلی؛ اجازه نمی‌دهیم با رأی مردم بازی شود

محمدجواد ظریف که بی‌پروایی سخنان او در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری سعی در آگاهی رساندن به مردم است اخیرا نسبت به خریدن رأی مردم با بسته های غذایی واکنش نشان داد و اعلام کرد که نمی گذاریم با رأی مردم بازی شود.

محمدجواد ظریف

رویداد۲۴ ایلنا نوشت: محمدجواد ظریف گفت: «بس کنید شرم‌آور است، آیا می‌خواهند رأی این مردم را با یک غذای کوچک بخرند. مردم اجازه نخواهند داد عده‌ای با فرستادن غذا به درب خانه‌شان، آن‌ها را تحقیر کنند. مردم دیگر اجازه نخواهند داد که عده‌ای قیمت گوشت را از ۱۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان برسانند، آن وقت از سوی دیگر در آستانه انتخابات بسته غذایی به درب خانه مردم بدهند. مگر مردم ایران گدای شما هستند؟! شما که همه چیز خود را از مردم ایران دارید، بسته غذایی در خانه مردم می‌فرستید؟! با حمایت مردم اجازه نخواهیم داد با رأی مردم بازی کنند.»‌

وزیر اسبق امور خارجه اظهار داشت: «مردم دیگر اجازه نخواهند داد افرادی که صنعت را نابود کرده‌اند، هپکو و دیگر صنایع عظیم را به باد دادند، اقتصاد را به نابودی کشاندند و برق کشاورزی روستاییان را قطع کرده‌اند به قدرت برسند.»

محمدجواد ظریف عنوان کرد: ما تحریم را از ۲ طریق شکست خواهیم داد. نخست پاسبان تحریم را به خانه می‌فرستیم و سپس با پشتوانه ملت، با تحریم‌گران مقابله و تحریم‌های آن‌ها را شکست خواهیم داد.

او ادامه داد: مردم ایران افرادی را در مقابل خود دارند که همواره شعار می‌دادند تحریم نعمت است. هر بار که پای میز مذاکرات رفتند، یک تحریم و ۲ تحریم و هزار تحریم جدید برای این ملت خریدند و امروز طلبکار هستند. باید تحریم از دوش این ملت برداشته شود، باید زنجیره‌های تحریم و زنجیره‌های نپذیرفتن «اف‌ای‌تی‌اف» (FATF) و زنجیره‌های ناحکمرانی را از پای ملت باز کنند.

وزیر امور خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم با تأکید بر اینکه مقاومت تنها مذاکره نکردن نیست، اظهار داشت: اتفاقاً مذاکره نکردن به معنای راه باز کردن برای تحریم‌گران است. در حقیقت مقاومت به معنای ایستادن در برابر تحریم‌گران و تحریم‌ها را از بین بردن است. مقاومت به معنای آوردن قطعنامه برای ایران نیست، به معنای بردن قطعنامه‌ها از سر ملت ایران است.

ظریف تصریح کرد: مقاومت یعنی ایستادن و نه شعار دادن، مقاومت یعنی مذاکره کردن با اقتدار، با اعتماد به نفس و نه سخنرانی کردن و شعار دادن و در نهایت برای کشور تحریم خریدن؛ بنابراین مردم با رفتن پای صندوق‌های رأی و انتخاب فردی که اصلح است، نشان خواهند داد که با اقتدار مقاومت خواهند کرد و در برابر کاسبان تحریم و اقدامات بی اساس آن‌ها خواهند ایستاد.

ظرف بیان داشت: ۱۵ تیرماه رقیب اصلی ماندن در خانه است. نباید اجازه داد گروه خاصی مردم را در خانه نگه دارند. این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند و انتخاب می‌کنند. مردم می‌توانند تغییر را انتخاب کنند و یا به ادامه وضعیت موجود راضی باشند. هر ترفندی به کار می‌گیرند که مردم را در خانه نگه دارند. هر پیامکی می‌زنند و هر دروغی می‌گویند که مردم در خانه بمانند. اما مردم ایران هوشیار هستند.

وزیر امور خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم تأکید کرد: مردم دیگر اجازه نخواهند داد افرادی که صنعت را نابود کرده‌اند، هپکو و دیگر صنایع عظیم را به باد دادند، اقتصاد را به نابودی کشاندند و برق کشاورزی روستاییان را قطع کرده‌اند به قدرت برسند. مردم اجازه نخواهند داد کسانی‌که اینترنت را قطع کرده و می‌خواهند بیشتر قطع شود تا بتوانند فیلترشکن بیشتری بفروشند، به پاستور بروند.


بیشتر بخوانید: ظریف: فرصت ۱۵  تیر را برای فریاد یک نه بزرگ به این تفکر خطرناک از دست ندهیم


ظریف ابراز داشت: این مردم بزرگ هستند، مردمی هستند که هزاران سال در مقابل هرگونه هجمه تاریخی ایستادگی کردند و سر فرود نیاوردند. مردم ۱۵ تیر ماه به همه این‌ها یک نه بلند خواهند گفت. به جای آن به صداقت، پاکدستی، تعامل، سربلندی، به ایران‌خواهی و دیدن تمامی کودکان، بزرگسالان، معلمان، دانشگاهیان، روستائیان، کشاورزان، کارگران، اقوام و گروه‌ها همه زیر پرچم ۳ رنگ ایران رأی خواهند داد.

او اضافه کرد: در برابر اراده مردم باید سر تعظیم فرود آورد و به کسانی که تصمیم گرفتند به درستی انتخاب کنند احترام گذاشت. مردم در برابر آینده قرار دارند، آیا می‌خواهند گذشته ادامه پیدا کند یا آینده‌ای دیگری را رقم بزنند؟ مردم ایران با حضور گسترده و پرشور خود در پای صندوق‌های رأی و با انتخاب صحیح آینده خود را نقش خواهند زد. حضور با صلابت مردم در پای صندوق‌های رأی رقم خواهد خورد.

وزیر امور خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم با تأکید بر اینکه ۱۵ تیر ماه با یک انتخاب بزرگ طرف هستیم، گفت: این انتخابی است که تاریخ ما را رقم خواهد زد. روز ۱۵ تیر ماه به تحجر، به سرکوب زنان و به نادیده گرفتن دخترهای‌مان نه خواهیم گفت. اجازه نخواهیم داد کسانی که برای دختران و زنان این سرزمین ارزش قائل نیستند و به آن‌ها هجمه وارد می‌کنند، قدرت بیشتری بگیرند.

ظریف با ابراز تأسف از اینکه سفره مردم را کوچک کردند، افزود: مردم دیگر اجازه نخواهند داد وضعیت تورم ادامه داشته باشد. مردم ۱۵ تیر ماه نشان خواهند داد که نمی‌پذیرند در برابر سفره کوچک آن‌ها غذا برای‌شان بفرستید. مردم تحقیر را نمی‌پذیرند و خواهند گفت این رفتار‌ها را بس کنید شرم‌آور است، آیا می‌خواهند رأی این مردم را با یک غذای کوچک بخرند. مردم اجازه نخواهند داد عده‌ای با فرستادن غذا به درب خانه‌شان، آن‌ها را تحقیر کنند.

او به وضعیت اسف‌بار افزایش شدید قیمت‌ها اشاره کرده و ادامه داد: مردم دیگر اجازه نخواهند داد که عده‌ای قیمت گوشت را از ۱۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان برسانند، آن وقت از سوی دیگر در آستانه انتخابات بسته غذایی به درب خانه مردم بدهند. مگر مردم ایران گدای شما هستند؟! شما که همه چیز خود را از مردم ایران دارید، بسته غذایی در خانه مردم می‌فرستید؟! با حمایت مردم اجازه نخواهیم داد با رأی مردم بازی کنند.

وزیر امور خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: می‌دانیم که بسیاری از مردم ایران ناراضی هستند و برای همین روز ۸ تیر ماه در انتخابات شرکت نکردند. می‌دانیم اکثریت طرفدار مسعود پزشکیان بودند و با عدم حضور در پای صندوق‌های و رأی ندادن می‌خواستند ناراحتی خود را ثبت کرده و آن را نشان دهند. اما ۱۵ تیر ماه با حضور خود و رأی به دکتر مسعود پزشکیان آینده را تضمین خواهند کرد.

ظریف با خواندن شعر «همراه شو عزیز، همراه شو عزیز، تنها نمان به درد، کین درد مشترک هرگز جدا جدا، درمان نمی‌شود» تأکید کرد: یقین دارم انتخابات ۱۵ تیر ماه با آرامش برگزار خواهد شد و یقین دارم که با دستور رهبر انقلاب که فرمودند «رأی مردم حق‌الناس» است، کسی جرأت نمی‌کند به رأی مردم دست بزند. به شرطی که مردم در پای صندوق رأی حاضر شوند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۳
0
0
مثل گذشته نمی توانید نگذارید این را درک کن
نظرات شما