تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۵ تير ۱۴۰۳

واکنش عجیب به واریز سه میلیون تومانی بازنشستگان؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد

خبر واریز سه میلیون تومان به حساب شش میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته با واکنش سیاسی برخی افراد و جریان‌ها مواجه شد.

بازنشستگان

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در واکنش پاسخ داد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان یک بار در سال ۱۳۹۹ بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم انجام شد. متناسب سازی برای دومین بار بر اساس تکلیف قانون برنامه هفتم انجام می‌شود که در هفته قبل ابلاغ شد. منابع مالی متناسب سازی هم در بخش دوم قانون بودجه پیش بینی شده است که در هفتم خرداد ابلاغ شد.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز گذشته در صفحه شخصی خود اعلام نمود: در اجرای قانون برنامه هفتم پیشرفت آیین نامه اجرایی ‎متناسب سازی حقوق بازنشستگان به تصویب هیات دولت رسید و مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی الحساب به هر یک از ۲/۶ میلیون بازنشسته صندوق‌های لشگری و کشوری و ۴/۲ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی در مجموع با ۲۰ ه. م. ت اعتبار پرداخت شد.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان


بیشتر بخوانید: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خبر داد: واریز علی‌الحساب متناسب‌سازی بازنشستگان


همچنین برخی جریان‌های سیاسی نسبت به تخصیص بودجه به گروه‌های جهادی روستایی ایجاد شبهه کرده بودند که حسن چنارانی رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه، سازمان برنامه و بودجه نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد: همواره درخواست‌های زیادی از سوی دستگاه‌های اجرایی به سازمان برنامه واصل می‌شود و پس از کار کارشناسی، برخی تایید و با برخی مخالفت یا با اصلاحاتی انجام می‌شود. سازمان مجری قانون بودجه است و براساس قوانین و مقررات پاسخ دستگاه‌ها را می‌دهد.

وی در ادامه تصاویر برخی از این درخواست‌ها که رد شده است را منتشر کرد.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما