تاریخ انتشار: ۲۱:۵۶ - ۲۹ مهر ۱۳۹۶
نزدیکان مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق از تلاش مرجعیت این کشور برای توافق بغداد و اربیل با هدف بهبود روابط دوجانبه خبر دادند.
رویداد۲۴-نزدیکان مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق از تلاش مرجعیت این کشور برای توافق بغداد و اربیل با هدف بهبود روابط دوجانبه خبر دادند.

نزدیکان آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق امروز –شنبه- اعلام کردند که مرجعیت در این کشور به دنبال ایجاد توافقی میان بغداد و اربیل با هدف بهبود روابط دوجانبه است و این توافق در صورتی‌که به نتیجه برسد، اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارشی که روزنامه الحیات چاپ لندن در این باره منتشر کرده است، آیت‌الله سیستانی کردها را به اتحاد در میان خود دعوت می‌کند.

بر این اساس، «عبدالمهدی کربلایی» نماینده آیت‌الله سیستانی از استقرار نیروهای ارتش و پلیس فدرال در استان کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه استقبال کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که عراق از بخش‌های مختلف کرد و عرب و ترکمان تشکیل شده است و باید در کنار هم در این سرزمین عزیز زندگی کنند و فرصتی برای ساختن فردای بهتر برای آنها وجود ندارد مگر اینکه همه تلاش خود را برای حل مشکلات به کار بگیرند.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: