تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما باید متوجه دامهایی که غربی ها برای ما درست می کنند باشیم و فریب این استدلال‌ها را نخوریم که مضر برای منافع ملی ماست. ما امروز باید مراقب بازی قدرتهای جهانی باشیم. منافع روسیه در این است که نفت را گران بفروشد. بنابراین باید آنچه که مصلحت و منافع ملی ما اقتضا می کند، انجام دهیم و وارد کنش و واکنش نشویم.

رویداد۲۴-عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما باید متوجه دامهایی که غربی ها برای ما درست می کنند باشیم و فریب این استدلال‌ها را نخوریم که مضر برای منافع ملی ماست. ما امروز باید مراقب بازی قدرتهای جهانی باشیم. منافع روسیه در این است که نفت را گران بفروشد. بنابراین باید آنچه که مصلحت و منافع ملی ما اقتضا می کند، انجام دهیم و وارد کنش و واکنش نشویم.جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در جریان صحن علنی امروز مجلس، در نطق میان دستور خود گفت: امروز کشور با مشکلات متعددی مواجه است و در کنار این مشکلات ما قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی داریم اما علیرغم استفاده از برخی ظرفیت‌ها هنوز برخی از چالش‌ها به قوت خودباقی است. ما در اداره کشور با دو دیدگاه مواجه هستیم که یک دیدگاه می‌گوید رویکردش توجه به ظرفیت‌های داخلی است و دولت و اصلاح‌طلبان را متهم می‌کند که به ظرفیت‌های داخلی بی توجه هستند. همچنین مروری بر مواضع جریان منتقد دولت در رابطه با برجام نشان می‌دهد که این گروه معتقد است اروپایی‌ها نمی‌توانند مستقلانه تصمیم بگیرند و به آمریکا وابسته هستند و نتیجه می‌گیرند که برجام به انتها رسیده است. این گروه بیان می‌کنند منافع ملت ایران ایجاب می‌کند که اگر گوشه برجام ساییده شد تمام آن باید خاکستر شود.

وی ادامه داد: این گروه بیان می‌کنند که برجام ریسمان پوسیده‌ای است که چنگ زدن به آن دور از عقلانیت سیاسی است و اروپا مانند آمریکا غیرقابل اعتماد است و معتقدند که دیپلماسی نمی‌تواند نتیجه دهد. طبق این دیدگاه کشورها یا به آمریکا وابسته هستند و یا به صهیونیسم وابسته هستند و جای این سوال برای ما باقی است که با این دیدگاه ما چه نیازی به وزارت خارجه داریم اما جای تاسف دارد که ما در ارتباط با مسائل و مشکلاتی که برای کشور ایجاد می شود، نظرات کارشناسی را مورد توجه قرار نمی دهیم و طیف منتقد دولت این روزها به تجربه برجام تاکید می کنند

میرزایی خطاب به منتقدان دولت و برجام گفت:  نگاهی به تجربه تحریم‌ها هم بیندازید. ما در دوران تحریم بعد از اینکه بحث تحریم بانک‌ها مطرح شد، دولت وقت بخشی از ذخایر ارزی کشور را تبدیل به شمش طلا کرد و از طریق امثال رضا ضراب بخشی از دلارها و یوروها را به شمش طلا تبدیل کردند و هر اونس طلا را ۱۷۰۰ دلار خریداری کردند. بعد از آنکه تحریم شدیم همه این شمش‌های طلا را از طریق افرادی امثال رضا ضراب اونسی ۱۲۰۰ دلار فروختند. یعنی ما بر روی هر اونس طلا  حدود ۵۰۰ دلار ضرر کردیم.تجربه برجام نشان می دهد که ما در دوران تحریم روزانه ۹۰۰ هزار بشکه نفت صادر می کردیم و در زمان برجام روزانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه صادرات نفت داریم. برخی استدلال می کنند خروج ‌آمریکا از برجام دست ایران را باز می گذارد. بحث اینکه سردار سلیمانی کدام مناطق را اداره می کند برای اولین بار توسط رسانه‌های غربی مطرح شد و ما دنبال این خط خبری رفتیم و قدرت ما نشان داده شد.

نماینده مردم ایلام در پایان گفت: ما باید متوجه دام‌هایی که غربی‌ها برای ما درست می‌کنند باشیم و فریب این استدلال‌ها را نخوریم که مضر برای منافع ملی ماست. ما امروز باید مراقب بازی قدرتهای جهانی باشیم. منافع روسیه در این است که نفت را گران بفروشد. بنابراین باید آنچه که مصلحت و منافع ملی ما اقتضا می کند، انجام دهیم و وارد کنش و واکنش نشویم.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین