تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانم آردرن که امروز در بیمارستان شهر آکلند وضع حمل کرد، خبر تولد دخترش را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر و از کارکنان بیمارستان تشکر کرد.

رویداد۲۴-خانم آردرن که امروز در بیمارستان شهر آکلند وضع حمل کرد، خبر تولد دخترش را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر و از کارکنان بیمارستان تشکر کرد. جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند وضع حمل کرده و دختریبه دنیا آورده که طبق گزارش‌ها ۳.۳۱ کیلو وزن دارد.

خانم آردرن از معدود رهبران دنیاست که در دوران مسئولیت خود وضع حمل می‌کند.

خانم آردرن که امروز در بیمارستان شهر آکلند وضع حمل کرد، خبر تولد دخترش را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر و از کارکنان بیمارستان تشکر کرد.

او همچنین با انتشار بیانیه‌ای گفت: "مطمئنم که ما هم همانند همه کسانی که صاحب فرزند می‌شوند، همان احساسات را تجربه می‌کنیم. قدردان همه کسانی هستیم که برای ما آرزوی خوشبختی کردند."

خانم آردرن که با ۳۷ سال سن جوان‌ترین نخست وزیر تاریخ نیوزیلند از سال ۱۸۵۶ به شمار می‌رود، شش هفته مرخصی زایمان خواهد داشت.

هر چند در این مدرت وینستون پیترز، معاونش وظایف او را برعهده دارد، اما خانم آردرن گفته که در این مدت با خواندن مکاتبات مربوط به کابینه در جریان امور قرار خواهد گرفت.

پس از آن که در انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی(۲۰۱۷) هیچ یک از احزاب در نیوزیلند موفق به کسب اکثریت آرا نشدند، حزب کارگر به رهبری خانم آردرن که حزب دوم در این انتخابات بود، توانست با ائتلاف با حزبی کوچکتر، دولت تازه این کشور را تشکیل دهد.

بی نظیر بوتو در سال ۱۹۹۰ زمانی که به عنوان نخست وزیر در مسند قدرت بود، به عنوان اولین رهبر منتخب یک کشوردختری بدنیا آورد.

منبع: عصر ایران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: