تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۱۸ تير ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۹ نظر
غرویان؛
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: توریست‌ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می‌توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اجباری برای آنها وجود ندارد.
رویداد۲۴ حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان، در واکنش به اینکه برخی اخیرا مطرح می‌کنند قانون حجاب اجباری برای توریست‌هایی که به ایران می‌آیند در مناطق آزاد ملغی شود، گفت: به نظر من اگر این مسئله فرهنگ‌سازی شود که مردم بتوانند این مسئله را هضم کنند، قابل انجام است، همانطور که ما به کشورهای دیگر می‌رویم و طبق قوانین خودمان عمل می‌کنیم، باید به توریست‌ها هم اجازه داده شود در کشور ما طبق قوانین خودشان عمل کنند.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه باید به توریست‌ها گفته شود فرهنگ ایران مذهبی است اما اجباری در اجرای آن برای شما نیست، اظهار داشت: توریست‌ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می‌توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اجباری برای آنها وجود ندارد.
 
وی اضافه کرد: فقه ما با مسیحیان در مواردی همچون معاملات مغایرت‌هایی با یکدیگر دارند اما احکام فقه و حتی ازدواج آنها برای ما محترم است.
 
غرویان در پاسخ به این سوال که آیا این قانون در خصوص توریست‌های کشورهای مسلمانی مثل ترکیه که حجاب در آنها اجباری نیست، هم قابل اجرا است یا خیر گفت: این مباحث جنجالی است که باید به مجلس برود و باید صاحب‌نظران هم در خصوص آن نظر بدهند، اما به نظر من بهتر است، این مسئله را به اختیار خود توریست‌ها بگذاریم.
 
وی گفت: برای عملی کردن این مباحث باید همواره آنها را در جامعه مطرح کنیم. باید بدانیم که نمی‌توانیم احکام فقهی خود را بر توریست‌ها الزام کنیم. صاحب نظران باید در این خصوص به صورت منطقی سخن بگویند تا به مرحله تصمیم و قانون برسد.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
0
0
آخه شیخ محترم و باسواد در آیین و مذهب غیر مسلمانان مسیحی و یهودی و غیره خیلی تفاوت ها هست تو می دانی مشروبات الکلی در نزد خیلی ها و شاید همین... حرام نیست پس به اقلیت های مذهبی اجازه هر کثافتکاری داده شود تا در سرزمین جمهور اسلامی که برای خودش قوانین معینی دارد هرکس هرکاری بکند و بگوید عیسی به دین خود موسی به دین خود خیلی خارجی ها حرمتی برای زنا و لواط قائل نیستند پس مجازند در ایران آزادانه عمل کنند..
آدم در مسلمانی بعضی مدعیان مذهب شک می کند ضمنا آقای غروی به استناد کدام درجه علمی در فقه امام صادق ع شما صاحب فتوی هستی رساله ات را کجا چاپ کردی ؟شما اگر با محارم خود به فرانسه یا حتی تونس بروی اجازه درس خواندن در دانشگاه با پوشش حجاب اسلامی نداری آدم خجالت می کشد از امثال شما این حرف هارا می شنود.شما نظر امام صادق ع را می گویی سند شما چیست؟رویداد هم گاهی هر از چند از قول امثال شما مطلبی می گذارد تا نظرات متفاوت را نشان دهد برای تفریح بد نیست.همه جور روحانی داریم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
منظور از غروی و غرویان همان شیخ محسن غرویان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
آقای غرویان چرا چهره اش ناراحت و عبوس به نظر می رسد مشکلات اقتصادی یا اجتماعی یا مذهبی ایشان را رنج می دهد شاید رعایت حجاب برای توریست ها موجب کاهش ورود آنها به ایران و کاهش شدید خرج کردن آنها می شود در نتیجه بحران اقتصادی بوجود می آید جل الخالق واقعا چه نخبه های عجیب سیاسی داریم و ملت ما آنهارا نمی شناسند
رویداد لطفا حالا که زحمت می کشی و هزینه می کنی بیوگرافی و زندگی نامه این چهره های درخشان را هم در یک مصاحبه با خودشان تنظیم کن و برای شناخت بیشتر مردم منتشر کن اجرت با خداو دولت اقای روحانی باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
آیا تورییست های مسلمان و غیرمسلمان مجازند در ایران قمار کنند شرابخواری کنند همجنس بازی کنند و هرکاری که با موازین دینی و فرهنگی ما مغایرت دارد به فتوای سیاسی محسن غرویان در ایران انجام دهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
0
0
دوستان کامنت گذار، زندگی کردن و درس خواندن یه چیز است؛ تفریح و گردشگری چیز دیگری. در ضمن ایشون فقط به حجاب اشاره کردن، پس بیخودی به جاده خاکی نروید، افراطی نباشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
0
0
ناصح محترم ایشون موازین دینی توریست هارا مطرح کرده اند درسته وقتی کودکی در مهمانی جایی را آلوده می کند مادرش سریعا پاک می کند و می گوید چیزی نبود ضمنا جنابعالی نماینده ایشون هستید نام ونشانی بدهید اگرنه خود شیخ باید پاسخ بدهد و اگر مسئله می داند درستش را بیان کند تا استفاده کنیم .
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
0
0
از نظری اینکار باعث جذب بیشتر توریست و تبلیغ مناسبی برای ازادی بیان و دین در ایران هست ولی از طرفی باعث رواج بی حجابی بین ایرانیان خواهد شد و در اینصورت پلیس باید مدارک بینی بکنه ببینه طرف ایرانیه یا توریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
یعنی چه زندگی کردن و درس خواندن یه چیزی تفریح و گردشگری چیز دیگری؟
این جمله نشان عدم تعقل و عدم تفکر کامنت گذار است. احتمالا جمله از آن نویسنده اصلی است.
بی حجابی عریان و برهنه در اجتماع تن نشان دادن که معلوم نیست حد وحدود پوشش برای توریست خارجی به نظر شیخ چقدر است و ملت ایران اگر موازین دینی معینی دارد با این پدیده برهنگی و قمار بازی رباخواری تن فروشی شهوترانی همجنس گرایی شرابخواری چشم چرانی تفریح و گردش گری با نگاه به ناموس مردم آدم ربایی زنا و فحشا با پرداخت پول و خریدن کودکان و دختران نابالغ اگر توریست خارجی با موازین خودش بخواهد در ایران پول خرج کند و به خزانه دولت بریزد از نظر شیخ ما چگونه است ؟آیا به جای حدود شرعی می شود توریس خارجی را به خاطر زنا با دختر مسلمان ایرانی جریمه نقدی کرد و برای دولت درآمد سازی کرد و از اجرای حد زنا که هشتاد ضربه شلاق است معاف کرد یا قاضی بگوید چون توافق دوطرف بوده است پس توریست خارجی آزاد است طبق موازین دینی شخص خودش برای تفریح و گردشگری چون آمده پول خرج کند اشکالی ندارد آزاد است . شیخ ما کجاست آیا کامنت هارا می خواند پاسخ دهد اگر نمی دهد از رویداد عاجزانه خواهش می کنیم نظرات چنین شیوخی را در صفحات خودش نگذارد و دل ما به هرحال مسلمان اسمی را بیش ازاین بدرد نیاورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
این شیخ به هیچ وجه اصول گرا نیست اگر این شیخ اصول گرا باشد اصول منهدم میشود بنده با توجه به شناخت حوزوی که از این چهرا دارم خدمتتان عرض کنم اصلاح طلب تر از این شیخ کم پیدا میشود
البته من به شخصه اصلاح طلبان را افساد طلب میدانم ولی بعید به نظر میرسد مواضع این شیخ بر اصلاحات از سر ساده انگاری ور در مسائل سیاسی و عدم بینش عمیق در حوزه سیاست دینی باشد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین