تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۷

به دنبال اعمال فشاری بی‌سابقه علیه ایران هستیم

وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به درخواست کشورهای اروپایی برای استثنا قائل شدن در تحریم‌ها علیه ایران دست رد زدند.

رویداد۲۴-وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به درخواست کشورهای اروپایی برای استثنا قائل شدن در تحریم‌ها علیه ایران دست رد زدند.«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، به درخواست رهبران کشورهای اروپایی برای معافیت این کشورها از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران دست رد زدند.

این در حالی است که پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، واشنگتن قرار است تحریم‌هایی را برای کشورهایی که با ایران مبادله تجاری دارند، وضع کند.

پمپئو و منوچین، در نامه‌ای به وزرای اقتصاد بریتانیا، فرانسه و آلمان مدعی شدند که آمریکا در پی آن است که «فشار تجاری بی‌سابقه‌ای» را بر ایران وارد کند. این دو در ادامه نامه خود اعلام کردند که تا زمانی که ایران تغییری «محسوس»، آشکار و قابل‌تایید در سیاست‌های خود ایجاد نکند، به تحریم تهران ادامه خواهد داد. 

در این نامه که تاریخ نگارش آن مشخص نشده، آمده است: «رئیس‌جمهوری به یک دلیل ساده از برجام خارج شد؛ این‌که این توافق نمی‌توانست امنیت مردم آمریکا را تضمین کند. ما در موقعیتی نیستیم که در سیاست خود برای کسی استثنا قائل شویم، مگر در شرایطی مشخص که به‌طور واضح امنیت ملی ما را تضمین می‌کند.»

منبع: ایلنا
نظرات شما