تاریخ انتشار: ۱۹:۱۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۷

موگرینی: آمریکا در نامه خود چیز جدیدی برای حفظ برجام ارائه نداد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که آمریکایی‌ها در پاسخ به نامه اروپا، مسئله جدیدی را برای اقدام در راستای حفظ برجام مطرح نکردند.

رویداد۲۴ «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که از مطالب نامه پاسخ وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا در مورد تحریم علیه ایران شگفت زده نشده است و موضع آمریکا در آن نامه نشان داده است که هیچ اقدام جدیدی برای حفظ توافق هسته‌ای در کار نیست.

موگرینی بدون اشاره به جزئیات نامه آمریکا گفت: من باید بگویم که در این نامه چیز جدیدی در خصوص سیاست‌های آمریکا ندیدم و هیچ مسئله جدیدی را برای ما به ارمغان نمی‌آورد.

گفتنی است که در اوایل ماه ژوئن، اعلام شد که وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی همراه با موگرینی نامه‌ای را به وزیر امور خارجه و وزیر دارایی آمریکا فرستاده اند و از آن‌ها خواسته اند تا شرکت‌های اروپایی که با ایران کار می‌کنند را از لیست تحریم‌ها علیه ایران حذف کنند.

«مایک پومپو» وزیر امور خارجه آمریکا و «استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا، در پاسخ اعلام کردند که می‌خواهند فشار مالی بی سابقه‌ای برای ایران ایجاد کنند، بنابراین تحریم‌ها هیچ استثنایی نخواهند داشت.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما