تاریخ انتشار: ۱۷:۳۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۷

نخستین کاروان زائران حج صبح فردا راهی مدینه می شود

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، در روز چهارشنبه به غیر از اعزام نخستین کاروان زائران از فرودگاه امام خمینی (ره)، پرواز دیگری به سمت عربستان انجام نمی شود اما روند اعزام زائران از روز پنجشنبه از طریق این فرودگاه به صورت عادی انجام خواهد شد.


رویداد۲۴حمید محمدی گفت: در آیین بدرقه نخستین کاروان زائران حج تمتع 97، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان کشوری حضور خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، در روز چهارشنبه به غیر از اعزام نخستین کاروان زائران از فرودگاه امام خمینی (ره)، پرواز دیگری به سمت عربستان انجام نمی شود اما روند اعزام زائران از روز پنجشنبه از طریق این فرودگاه به صورت عادی انجام خواهد شد.
محمدی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان بعثه یا سازمان حج و زیارت، نخستین کاروان زائران را همراهی خواهند کرد یا نه، اظهار داشت: به احتمال زیاد مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه رهبر معظم انقلاب در امور حج نیز در اوایل مرداد ماه عازم عربستان خواهند شد.

وی همچنین در خصوص روند صدور ویزای الکترونیکی زائران حج توضیح داد: تاکنون 25 هزار نسخه ویزای الکترونیکی برای زائران حج تمتع صادر شده است و مابقی نیز در چند روز آینده انجام می شود.

بر اساس اعلام قبلی مسئولان سازمان حج و زیارت امسال 85 هزار و 200 زائر ایرانی به غیر از نیروهای ستادی، امداد، خدمات و پزشکان برای انجام مناسک از 20 ایستگاه پروازی در سراسر کشور راهی عربستان خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در توصیه به زائران گفت: توصیه می کنیم با توجه به آموزش های ارایه شده در هماهنگی با مدیران کاروان ها و احترام به قوانین کشور عربستان، سفر خوبی را به انجام برسانند.

محمدی خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به گرمای هوا از زائران بیت الله الحرام می خواهیم با رعایت هرچه بیشتر مسایل بهداشتی مراقب سلامتی خود باشند و سعی کنند زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: زائران می توانند در طول زمان حضور در موسم حج در عربستان از پیام رسان گپ برای برقراری ارتباطات مخابراتی استفاده کنند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: کاروان ، مدینه ، زائر ، مکه
نظرات شما