تاریخ انتشار: ۲۲:۱۹ - ۳۰ تير ۱۳۹۷

سامانه فروش آثار فاخر خوشنویسان ایران رونمایی شد

مراسم رونمایی از سامانه انحصاری فروش آثار فاخر هنرمندان انجمن خوشنویسان ایران به نام «آرتی نو» با حضور اساتید خوشنویسی ایران برگزار شد.

سامانه فروش آثار فاخر خوشنویسان ایران رونمایی شدرویداد۲۴ در سالهای اخیر که افراد تمامی نیازهای خود را به صورت آنلاین خریداری می کنند اکثر نهادهای هنری به دنبال راه اندازی یک سایت جامع برای فروش آثار هنری خود هستند و امروز برای بقاء در بازار هنر حضور آنلاین از ضرورت هاست.
محسن میر حسینی مدیر روابط عمومی انجمن خوشنویسان ایران در مراسم رونمایی از سامانه فروش آثار فاخر خوشنویسان ایران گفت: انجمن خوشنویسان ایران با حدود 70 سال سابقه یکی از قدیمی‌ترین و تأثیرگذارترین سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) در عرصه هنر است و حاصل فعالیت این انجمن اساتید نام‌آشنای بسیاری است که عیار و پختگی آثار نفیس ایشان مایه فخر کشور ایران است.
وی افزود: انجمن خوشنویسان ایران در جهت تقویت اقتصاد هنر خوشنویسی ایران و شناساندن درخور و شایسته‌ این هنر سطح ملی و بین‌المللی با همکاری تیمی خبری و کارآزموده اقدام به راه‌اندازی سامانه آرتی نو کرده است.
این مقام مسئول گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های انجمن خوشنویسان در طی این سال‌ها راه‌اندازی نگارخانه آنلاین آرتی‌نو - بستر دیجیتال ارائه آثار هنرمندان انجمن خویسان ایران است که با راه‌اندازی این سامانه فرصت برابر برای ظهور، بروز و معرفی هنرمندان توانمند خوشنویس مهیا خواهد شد.
میرحسینی افزود: تیم جوان و متخصص آرتی نو با مطالعات دقیق و شناسایی نیازها و دغدغه‌های هنرمندان و خریداران آثار هنری،‌گامی موثر در به ثمر رسیدن این مهم برداشته است.
حسین مسافر مدیر مسئول نگارخانه آنلاین آرتی‌نو اظهار داشت: آرتی‌نو از ترکیب دو واژه هنر و نوآوری (Art & Innovation) ساخته شده است و نوآوری در شکوفایی اقتصاد هنر سرلوحه کار این تیم خواهد بود.
وی ادامه داد: مطالعات و بررسی‌های انجام شده در خصوص دغدغه‌های هنرمندان حاکی از عدم تطابق منبع درآمدی با فعالیت هنری هنرمند، دشواری شناسایی مشتریان، هزینه‌های زیاد برگزاری نمایشگاه و معرفی آثار به‌خصوص در خارج از کشور، نحوه قیمت‌گذاری و محدود بودن منابع زمانی و تخصصی در زمینه تبلیغات و معرفی آثار است.
مسافر افزود: دغدغه‌های خریداران آثار هنری می توان به شفافیت قیمت‌گذاری و تناسب ارزش اثر با مبلغ اعلام شده، اطمینان از اصالت اثر،‌ دسترسی به آثار هنرمندان مدنظر خود و کسب اطلاعات دقیق در مورد آثار و اساتید به جهت سرمایه‌گذاری موثر اشاره کرد.
وی اظهار داشت بررسی‌های انجام شده در این حوزه نشان‌دهنده روند روبه‌رشد فروش آنلاین آثار هنری است و تیم آرتی‌نو با بهره‌مندی از حمایت اساتید انجمن خوشنویسان ایران برای کسب سهم خود از این بازار رو‌به ‌رشد از تلاش بی‌شائبه خود دریغ نخواهد کرد.
مدیرمسئول نگارخانه آنلاین آرتی‌نو اظهارکرد: چشم انداز آرتی‌نو تبدیل شدن به بزرگترین پـلتــــفرم چـنــدوجهی ارائه و فـروش آنـلایـــن آثار و خدمات خوشنویسی در سطح ملی و بین‌المللی است و اعتمادی که از جامعه خوشنویسی دریافت کرده‌ایم بزرگترین سرمایه ما در این راه خواهد بود و موفقیت این کار جز با حمایت هنرمندان فرهیخته خوشنویس میسر نخواهد شود.
مسافر در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نبود توازن در عرضه و تقاضا گفت: خوشنویسی ایران در تمامی سالها بیشتر بر روی تولید آثار متمرکز بوده و نگاه سنتی در جذب تقاضا موجب شده است بازار مناسبی برای آثار خوشنویسی مهیا نباشد.
وی افزود: کشورهای آسیای شرقی از جمله چین و ژاپن در این کار موفق بوده اند و در دو دهه گذشته شاهد رونق خوشنویسی در سایه فروش آثار در این کشورها بوده ایم و هم اکنون کشورهای عمان و ترکیه به دنبال ثبت خط نستعلیق به نام خود هستند و مهجور بودن هنر خوشنویسی سبب یکه تازی تازه به دوران رسیده های عرصه هنر شده است.
استاد غلامحسین امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران در خصوص فروش آنلاین آثار خوشنویسی در نشست هماهنگی و راه اندازی سایت فروش آثار خوشنویسی، گردش مالی آثار هنری در کشور را در مقایسه با میلیاردها دلاری که در دنیا جابجا می شود، رقم ناچیزی عنوان کرد و هشدار داد اگر به شکل سنتی و سابق ادامه دهیم، محتاج دولت خواهیم بود و قادر نخواهیم بود هیأت های هنری را بدون کمک دولت مدیریت کنیم.
انجمن خوشنویسان ایران یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین محافل هنری غیردولتی است که حدود 70سال به تربیت خوشنویسان و هنرمندان ایرانی پرداخته است.
مراسم رونمایی نگارخانه آنلاین آرتی‌نو بستر دیجیتال عرضه آثار هنرمندان انجمن خوشنویسان ایران با حضور اساتید برجسته خوشنویسی ایران عصر جمعه در محل خانه هنرمندان ایران، تالار استاد شهناز برگزار شد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما