تاریخ انتشار: ۰۷:۵۹ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، فشارهای آمریکا از طریق اعمال تحریم علیه پیونگ یانگ، پیشرفت برای خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره را متوقف خواهد کرد.
رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه کره شمالی در این بیانیه واشنگتن را متهم به «توهین به شریک مذاکره» و «ریختن آب سرد بر تلاش های خالصانه ای که در جهت اعتماد سازی انجام گرفته»، کرده است.
 
وزارت خارجه کره شمالی افزوده است: انتظار دستیابی به هر نتیجه ای از مذاکرات در این شرایط، اقدامی احمقانه است.
 
در این بیانیه همچنین آمده است: تا زمانی که آمریکا شرط اصلی مذاکره که همان احترام به طرف گفت وگو است را رعایت نکند، نمی توان انتظار داشت که پیشرفتی در بیانیه مشترک میان جمهوری دمکراتیک کره و آمریکا از جمله خلع سلاح اتمی صورت گیرد.
 
وزارت خارجه کره شمالی در پایان هشدار داده است که ممکن است امنیت منطقه ای به خطر بیافتد.
 
خبرگزاری یونهاپ پیش تر گزارش داده بود که مایک پمپئو&#۳۹; وزیر خارجه آمریکا در کمتر از سه ماه گذشته برای چهارمین بار و به منظور قانع کردن &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، به پیونگ یانگ می رود.
 
پمپئو تا کنون سه بار به کره شمالی سفر و دو بار نیز با رهبر آن کشور گفت و گو کرده است.
 
در سفر آخر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی، او موفق به ملاقات با کیم جونگ اون نشد مقامات پیونگ یانگ در این سفر، رفتار او و مقام های آمریکا را گنگستری و زورگویانه توصیف کردند.
 
یونهاپ می افزاید: بولتون، مشاور تندرو آمریکایی بر خلع سلاح هسته ای تاکید کرده و افزوده است که تا آن زمان تحریم ها ادامه خواهد یافت.
 
دونالد ترامپ در ۱۲ ژوئن با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار کرد و آن را بسیار سازنده خواند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
14_t.html,15_t.html
گزارش ویژه
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین