تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
دولت سوئیس به شرکت‌های این کشور توصیه کرد که علیرغم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، روابط تجاری خود با تهران را ادامه دهند.
رویداد۲۴به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت سوئیس با ابراز تاسف نسبت به اقدام آمریکا برای وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران به شرکت‌های سوئیسی توصیه کرد که روابط تجاری و اقتصادی خود با جمهوری اسلامی را دنبال کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آنکه روز سه‌شنبه گذشته تصمیم خود برای بازگرداندن تحریم‌های ایران را عملی کرد، گفت که هر کس با ایران تجارت کند نمی‌تواند با آمریکا تجارت داشته باشد. بخش نخست این تحریم‌ها دسترسی ایران به دلار، تجارت فلزات گرانبها، خودرو و نرم‌افزارهای صنعتی را هدف قرار می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا این اقدام را پس از خروج از توافق هسته‌ای 2015 با ایران انجام داد. این در حالی است که کشورهای اروپایی به شدت با این تصمیم مخالفت و تلاش کردند واشنگتن را متقاعد کنند این کار را انجام ندهد.

اما پس از خروج آمریکا، کشورهای اروپایی طرف توافق در تلاش برای نگه داشتن ایران در آن، متعهد شده‌اند که به روابط تجاری با ایران ادامه دهند و مانع از توقف تعاملات شرکت‌های اروپایی با تهران شوند.

فابیان ماین فیش وزیر امور اقتصادی سوئیس در این باره گفت: تصمیمات آمریکا روی وضعیت حقوقی سوئیس در ارتباط با ایران تاثیری نخواهد گذاشت. سوئیس از اینکه وضعیت درقبال ایران بار دیگر رو به وخامت رفته، به شدت متاسف است.

به گزارش ایسنا، در همین راستا اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه اعلام کرد که از شرکت‌های خود در برابر تحریم‌های واشنگتن علیه تهران حمایت می‌کند و در این راستا مقررات مسدودکننده را اجرایی کرده که به شرکت‌های اروپایی اجازه می‌دهد از این تحریم‌های آمریکا تبعیت نکنند.

همچنین مشاور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: شرکت‌های اروپایی که در تبعیت از تحریم‌های آمریکا دست از تجارت با ایران بردارند با تحریم‌های اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
کرامت سلیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
0
0
اگر به روانشناسی چهره اعتقاد داشته باشید ترس و نگرانی خاصی در چهره مقامات روسی،امریکایی و اروپایی مخصوصا" اقای سرگئی لاوروف و خانم ها موگرینی و مرکل به خوبی نمایان است. که نشان از داشتن یک نقطه ضعف و ترس و وحشت از لو رفتن یک موضوع مهم می باشد.
معنی نوشته فوق این است که اگر ایران از لحاط اقتصادی چنان تحت فشار قرار گیرد که کشور ایران دچار مشکل شود مقامات ایرانی یک موضوع را لو خواهند داد که لو دادن این موضوع می تواند به فروپاشی امریکا ، روسیه ، و اتحادیه اروپا منجر شود.

معنای خروج از برجام ایران چیزی جز افشای غیر واقعی بودن سلاح دروغین و خیالی اتمی نیست.

تمام کشورهایی که با دروغ سلاح خیالی بمب اتمی درگیرند و در واقع با کمک این دروغ در بین ملتها رعب و وحشت ایجاد می کنند و بر انها حکومت می کنند از خروج ایران از برجام (یا به معنای واقعی لو دادن دروغین بودن سلاح اتمی توسط ایران)
وحشت دارند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
14_t.html,15_t.html
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین