تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷
وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:
وزیر آموزش و پرورش از اعزام یک تیم بازرسی برای بررسی علت فوت دانش‌آموزش سنندجی خبر داد.
اعزام یک تیم بازرسی برای بررسی فوت دانش‌آموز سنندجی
رویداد۲۴ سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به استقرار پایه دوازهم گفت: امسال استقرار پایه دوازدهم را داشتیم و تا ۴ سال آینده کتاب نونگاشت نخواهیم داشت البته این موضوع به معنی اصلاحات جزئی نیست. در فرایند برنامه‌ریزی کتب درسی، اعتبار بخشی قبل از چاپ اتفاق می‌افتد و مفاهیم دشوار و مشکلات مورد اصلاح قرار می‌گیرد البته به معنای وجود خطا نیست، ولی اگر موردی بود، معلمان موارد را اطلاع دهند.

بطحایی با بیان اینکه اینکه اولیا درباره سخت بودن کتاب درسی صحبت می‌کنند به دلیل حجم محتواست، افزود: برخی محتوای کتاب‌های درسی سنگین و خارج از طاقت بچه‌هاست که البته در برخی موارد به خاطر کمبود زمان آموزش است که محتوا را تعدیل می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی معلمان می‌گویند ایرادات کتب درسی تغییر نمی‌کند، اظهار کرد: ممکن است موردی باشد که وارد دانسته نشده باشد؛ مع‌الوصف اگر همکاران با استفاده اسناد می‌گویند مطلبی غلط است این قول را می‌دهیم که اصلاح کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت نظام رتبه‌بندی معلمان گفت: لایحه پیشنهادی به دولت فرستاده شده و تاکنون دو جلسه بحث داشته است که بعد از چند جلسه دیگر به کمیسیون اجتماعی دولت می‌رود که بنده هم حضور خواهم داشت و امیدوارم این لایحه تا ۳ ماه آینده به مجلس ارائه می‌شود.

وی درباره حادثه فروریختن ساختمان دیوار یک مدرسه افزود: این اتفاق در یکی از روستا‌های سنندج به دلیل ضعف دیوار اتفاق افتاده است و متأسفانه یک دانش‌آموز فوت کرد که تیمی را برای بررسی این موضوع مأمور کردم.

بطحایی با بیان اینکه این مدرسه جزو مدارس ناایمن است، گفت: تلاش خوبی در سال ۹۷ برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده انجام شده است و نمایندگان تلاش دارند تا مشکل مدارس فرسوده را حل کنند و از محل برنامه ششم نیز اعتبار پیش‌بینی شده است البته با افزایش هزینه‌ها مواجهیم و همچنان آموزش و پرورش نیاز‌های کمک‌های بیشتر است.

وی در خصوص هتک حرمت معلمان در برخی مدارس اظهار کرد: ما متأسفانه علی‌رغم اینکه مردم فهیم و فرهنگ پروری داریم، اما به دلیل عدم کنترل خشم اتفاقتی می‌افتد، اما نزاع با معلم نابخشودنی است و تیم حقوقی حساس است و بنده به عنوان همکاری در خانواده آموزش و پرورش می‌گویم تعرض به معلم و مدرسه قابل بخشش نیست.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: