تاریخ انتشار: ۲۰:۵۸ - ۰۱ آبان ۱۳۹۷
یاران برانکو برای موفقیت در این بازی پا به پای حریف قدرتمند خود بازی کردند.
پرسپولیس برای صعود به فینال از جان مایه گذاشت + آمار و ارقام
رویداد۲۴ پرسپولیس با کسب مساوی یک بر یک برابر السد و با توجه به پیروزی در خانه حریف‌، در نهایت با نتیجه ۲ بر یک راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

مالکیت توپ
پرسپولیس ۴۶ درصد – السد ۵۴ درصد

شوت در چارچوب
پرسپولیس ۳ – السد ۵
 
کرنر
پرسپولیس ۳ – السد ۴
 
ضربات ایستگاهی
پرسپولیس ۸ – السد ۱۴
 
تکل ها
پرسپولیس ۱۵ – السد ۱۸
 
خطاها
پرسپولیس ۱۲ – السد ۶
 
کارت زرد
پرسپولیس یک – السد صفر
 
------
 
شاگردان برانکو امیدوار هستند امشب که از حضور 80 هزار نفری تماشاگران بهره می‌برند، بتوانند حتی با کسب پیروزی و حتی یک تساوی تاریخ‌ساز شوند و با حذف تیم پُر ستاره السد راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شوند.
 

مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا - بازی برگشت
سه‌شنبه: 97/08/01 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: 80 هزار نفر
داور: والنتین کووالنکو(ازبکستان)؛ کمک‌ها: حسین الدین شادمونوف، تیمور گاینولین و سرازیتیوف روسلان/ ناظر داوری: سانکار کومالیسور از هند/ نماینده مسابقه: مون چئون یووان از هنگ کنگ

پرسپولیس ایران
 
علیرضا بیرانوندسیدجلال حسینیمحمد انصاریشجاع خلیل‌زادهشایان مصلحکمال کامیابی‌نیااحمد نوراللهیبشار رسنسیامک نعمتیگادوین منشا علی علیپور(83- امید عالیشاه)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 
 
السد قطر
 
مشعل برشامعبدالکریم حسنبوعلام خوخیپدرو میگلحامد اسماعیلژاوی جانگ وو یونگگابیحسن الهیدوس(74- حمزه الصنهاجی)اکرم عفیفبغداد بونجاح

سرمربی: اوسوالدو فریرا
 
 
اخطار

کمال کامیابی‌نیا(73) از پرسپولیس
 
شرح گل
 
پرسپولیس 0 - السد 1 (دقیقه 17: بغداد بونجاح): ارسال زمینی و نه چندان خوب الهیدوس از سمت راست زمین را سید جلال و خلیل‌زاده برای دفع توپ به یکدیگر تعارف کردند تا بغداد بونجاح از راه رسیده و با شوت تک ضرب فنی دروازه پرسپولیس را باز کند.
 
 
پرسپولیس 1 - السد 1 (دقیقه 49: سیامک نعمتی): ارسال گادوین منشا از جناح چپ را سیامک نعمتی با زیرکی از مقابل عبدالکریم حسن با شوت سر ضرب پای چپ زمینی تبدیل به گل مساوی پرسپولیس کرد.
 

لحظات حساس
 
دقیقه 1: ارسال توپ از جناح چپ زمین را بیرانوند دفع کرد تا خطری دروازه پرسپولیس را تهدید نکند.دقیقه 2: شوت راه دور احمد نوراللهی به شکل خطرناکی از روی دروازه السد راهی اوت شد.دقیقه 3: شوت پای چپ زمینی و پشت محوطه عبدالکریم حسن به گوشه دروازه پرسپولیس را بیرانوند درازکش جمع کرد.دقیقه 5: پرتاب اوت خلیل‌زاده از سمت راست زمین با عبور از روی سر منشا به علیپور رسید که شوت او بعد از برخورد به پدرو تبدیل به کرنر شد.دقیقه 13: منشا بعد از دریافت پاس نعمتی به دنبال ایجاد موقعیت شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه بود ولی ضربه محکم او دقت لازم را نداشت و به اوت رفت.دقیقه 13: نوراللهی با عوض کردن پا نفوذ سریعی از سمت راست زمین داشت ولی ارسال تند و تیز و زمینی او با برخورد به خوخی به کرنر رفت.
 
دقیقه 14: ارسال دقیق نوراللهی از روی کرنر جناح راست را منشا در تیرک اول قطع کرد اما ضربه سر او مثل دفعات قبل تبدیل به گل نشد و راه اوت را در پیش گرفت.دقیقه 24: مصلح پس از کنترل توپ با روی پای چپ شوت‌زنی کرد ولی ضربه او از کنار دروازه السد به بیرون رفت و خطرساز نشد.دقیقه 33: نعمتی با حمل توپ تا پشت محوطه جریمه، اقدام به شوت‌زنی کرد که توپ او با فاصله زیادی از دروازه السد به بیرون رفت.دقیقه 35: بوعلام خوخی قصد داشت از فاصله حدودا 35 متری ضربه ایستگاهی السد را تبدیل به گل کند که شوت بی‌دقت او به بیرون رفت.
 
دقیقه 39: نعمتی با پاس پشت پای چشم‌نواز توپ را از بین پای مدافع السد به منشا رسید که شوت پشت محوطه او را برشام جمع کرد.دقیقه 44: شوت نعمتی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه السد راهی اوت شد.دقیقه 44: حسین الهیدوس با فرار از پشت سر انصاری در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی شوت او را بیرانوند با واکنش زیبایی مهار کرد.دقیقه 45: ضربه سر بونجاح روی ارسال ژاوی از کرنر با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
 
 
دقیقه 51: بیرانوند بدون دردسر ضربه الهیدوس از داخل محوطه جریمه را در اختیار گرفت.دقیقه 61: ضربه راه دور پدرو کوریا ثمری نداشت و از سمت راست دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.دقیقه 62: نعمتی سمت راست محوطه جریمه السد در برخورد با عبدالکریم حسن سرنگون شد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که داور ازبک بازی را ادامه داد.
 
دقیقه 64: علیپور بعد از یک- دو با منشا، مقابل محوطه 6 قدم دروازه السد صاحب بهترین موقعیت برای زدن گل دوم پرسپولیس شد، اما ضربه او بعد از برخورد به پای برشام به کرنر رفت.دقیقه 65: حملات پیاپی پرسپولیس در نهایت به شوت مصلح ختم شد که ضربه او در موقعیت مشکوک به خطای هند پنالتی با وو یونگ برخورد کرد و به پشت محوطه رفت.
 
دقیقه 65: مشعل برشام ارسال خطرناک نوراللهی را مُشت کرد تا خطر از دروازه السد دور شود.دقیقه 66: شوت پای چپ علیپور ریباند شد و مقابل منشا افتاد که شوت سر ضرب پای چپ او نیز ثمری نداشت و از کنار دروازه السد به بیرون رفت.دقیقه 69: نوراللهی از میانه زمین تا قوس محوطه جریمه السد پیش رفت اما شوت پای چپ او خطری روی دروازه السد ایجاد نکرد.
 
دقیقه 71: ارسال حسن الهیدوس به پشت مدافعان پرسپولیس را بونجاح نتوانست تبدیل به گل کند و ضربه نه چندان خوب او با فاصله زیادی از دروازه پرسپولیس به اوت رفت.دقیقه 73: سانتر خطرناک ژاوی از روی ضربه آزاد نزدیک بود تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که مهاجمان السد نتوانستند از این فرصت بهره ببرند تا در نهایت مدافعان پرسپولیس توپ را دور کنند.
 
دقیقه 76: برخورد مشکوک به خطا روی خط محوطه جریمه پرسپولیس اتفاق افتاد، اما داور ازبک ضربه‌ای که شجاع خلیل‌زاده به پای بونجاح زد را خطا تشخیص نداد.
 
دقیقه 80: شوت ژاوی به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس عبور کرد.
 
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: