تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۴ آبان ۱۳۹۷
پیروزی بر ریاض بدون شلیک گلوله؛
یک رسانه عربی نزدیک به عربستان سعودی درباره سیاست سکوت ایران نوشت: ایران می تواند با سکوتهایش حمایتهایی را جلب کند بدون آنکه خود را به زحمت بیندازد.

نارضایتی اعراب از سکوت استراتژیک ایران

رویداد۲۴ رسانه العرب که یک رسانه نزدیک به عربستان سعودی است در یادداشتی نوشت: به ناگاه، دیدگاههای ایرانی ها با مواضع شبکه الجزیره یکسان شد؛ در حالی که پیش از این، در زمانی نه چندان دور، ایران این شبکه را دست نشانده امریکایی‌هایی می دانست که بزرگترین پایگاه نظامی انها در منطقه، نزدیک به ساختمان این شبکه قطری است.

 این رسانه عرب زبان ادامه داد: با توجه به اینکه ایران و امریکا در نزدیکی ورود به مرحله تازه ای از درگیری هستند، در این شرایط، موضع هماهنگ ایران با این شبکه قطری، عجیب به نظر می رسد. اگر به حوادثی که در سالهای اخیر در سوریه گذشته است، نظری داشته باشیم، به حجم فجیع معامله هایی پی می بریم که در بحبوحه اخبار تاسف بار جنگ، به انها اشاره ای نمی شود.

ایرانی که این روزها گفتمان شبکه الجزیره را قبول دارد، از گرایشهای اخوانی آن آگاه است. با این اوصاف، آیا شبکه الجزیره یکی از بازوان ایران در منطقه شده است؟

پیش از این، ایران از بالهای خود در منطقه پرده برداشته بود، حوثی ها در یمن، حزب الله در لبنان و حشد الشعبی در عراق. حال، تصادفی نیست اگر شبکه الجزیره هم به یکی از بازوهای آن تبدیل شده باشد.

ایران در زمانهایی که همه انتظار اظهار نظر از سوی آن دارند، سکوت می کند، اما واقعیت این سکوت در جای دیگری نهفته است. گاه ایران می تواند با سکوتهایش حمایتهایی را جلب کند بدون انکه خود را به زحمت بیندازد.

اگر به رسانه ها نظری بیفکنیم، می بینیم که نیروهای وابسته به ایران در سوریه، عراق و لبنان، جنگ رسانه ای شدیدی را علیه عربستان به راه انداخته اند، بی انکه خود ایران در این میان کلامی بگوید.

ایران انتظار دارد نظریه آن در مورد کشتن دشمن بدون شلیک حتی یک گلوله، در عربستان موفق شود.

 

منبع: انتخاب

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار