تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند گفت: قطار حمل سوخت پالایشگاه این شهر دقایقی پیش به دلیل نقص فنی دچار حادثه شده و وارد پتروشیمی شازند شد.
قطار حمل سوخت پالایشگاه شازند دچار حادثه شد
رویداد۲۴ «حسن رجبی» روز دوشنبه افزود: این حادثه ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه امروز (دوشنبه) رخ داد که در این حادثه قطاری با واگن تانکردار خالی از ایستگاه سمنگان خارج و وارد مسیر پتروشیمی شد.
 
وی توضیح داد: بر اساس بررسی‌های اولیه این قطار حمل سوخت به دلیل بریدن ترمز از مسیر اصلی خارج شده است.
 
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند توضیح داد: کنترل لوکوموتیو از دست راننده آن خارج شد و این قطار در نزدیکی تاسیسات پتروشیمی واژگون شده است.
 
رجبی ادامه داد: این حادثه خسارت جانی در پی نداشته و جراحات وارد شده بر راننده لوکوموتیو به صورت سرپایی مداوا شده است.
وی عنوان کرد: در جریان این حادثه خسارت و مشکلی برای تاسیسات پتروشیمی ایجاد نشده و تنها تعدادی از کامیون‌هایی که در مسیر ریل پارک بودند دچار خسارت جزئی شدند.
قطار حمل سوخت پالایشگاه شازند دچار حادثه شد
مجتمع پتروشیمی شازند در سال ۱۳۷۲ در کیلومتر ۲۲ غرب اراک در مساحتی بالغ بر ۵۲۳ هکتار راه اندازی شده است و متنوع‌ترین طیف محصولات پتروشیمی کشور را در تامین نیاز صنایع زیردستی به عهده دارد.
 
محصولات تولیدی پتروشیمی شازند در صنایع نساجی، انواع پلیمر‌ها و پلاستیک ها، چسب سازی، لاستیک سازی، نفت و گاز، لوله‌های پلی اتیلنی، شوینده‌ها و پاک کننده‌ها در کشور کاربرد دارد.
 
شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) تولید کننده بنزین یورو ۴ و از مهمترین پالایشگاه‌های نفت کشور است که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شده است.
ظرفیت کنونی پالایشگاه شازند ۱۷۱ هزار بشکه در روز است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار