تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱ - ۱۸ آبان ۱۳۹۷
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: برای مدیران و مسئولان گردشگری جای تاسف دارد که این ایام عزاداری سید و سالار شهیدان عده‌ای ۲۰ اتوبوس دختر و پسر جوان را در قالب تور‌های گردشگری به منطقه طبس اعزام می‌کنند.

رویداد۲۴  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی این هفته شهرستان بیرجند اظهار داشت: قرآن کتاب عظیم و معجزه پیغمبر اکرم (ص) است که هدایت بشر را تضمین می‌کند و نسخه‌ای شفا بخش است که پیامبر اکرم (ص) در آخرین روزه‌های رحلت خود به تکرار می‌فرمایند که من همانند شما مردم یک انسان هستن و روزی این دنیا را ترک خواهم کرد، اما در بین شما دو امانت گران بها که همان کتاب الهی و دیگری عترت و اهل بیت من هستند در بین شما باقی خواهم گذاشت و بین این دو هم هرگز جدایی نخواهد بود.

وی با اشاره به اتمام ایام معنوی ماه محرم و صفر و آغاز ماه ربیع اول از حضور و همراهی همه مردم و مسئولان در این ایام با برکت در راستای هر چه با شکوه‌تر برگزارشدن مراسمات معنوی و عزاداری سید و سالار شهیدان، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه آنانی که به قرآن و عترت تمسک بجویند و مطیع اهل بیت باشند هرگز گمراه نخواهند شد، افزود: خداوند در قرآن می‌فرمایند: تنها اهل تقوا شایستگی هدایت قرآن را دارند و آنانی قابلیت هدایت را پیدا می‌کند که اهل تقوا و مطیع خدا باشند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجندبا بیان اینکه اگر می‌خواهیم شایستگی هدایت در راه خداوند را داشته باشیم باید تفکر، عمل و رفتار، کردار و اصالت انسان خدا باشد تا نجات پیدا کنیم، گفت: یکی از مباحث مهم در عزت نفس آزادی است که بسیار مسله مهم در بین همه موجودات به ویژه انسان است.

قائم مقام نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: هر موجود زنده‌ای برای اینکه رشد و تعالی دست پیدا کند نیاز به ۳ امر اساسی شامل: تربیت، امنیت و آزادی دارد.

نوفرستی با بیان اینکه انسان دارای دو بعد جسمی و روحی است، افزود: فارق از نیاز‌های مادی مانند خوردن و آشامیدن در تمامی موجودات خداوند برای تربیت انسان از روح خود نیز در انسان دمیده است و بنابراین انسان برای رشد تعالی نیاز به تربیت دارد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مولفه‌های مهم در رشد و تعالی موجودات زنده به ویژه انسان وجود امنیت است و شاهد آن هستم که آنانی که به دنبال نابودی بشر یا دین و مرام ما هستند و یا خوی استکباری دارند برای مقابله با رشد و تعالی انسان از هیچ تلاشی در راستای بهم زدن این امنیت فروگذار نمی‌کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه سومین مسئله مهم در رشد و تعالی انسان آزادی است، اظهار داشت: نخستین مسئله آزادی اجتماعی است چنانچه که آزادی در فرهنگ دین اسلام همان رسیدن به رشد و کمال انسان است.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته، افزود: ایام و مناسبت‌های روز‌های گذشته شامل رحلت پیامبر عظیم شان اسلام، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را خدمت همه مسلمین جهان به ویژه مردم متدین خراسان جنوبی تسلیت عرض می‌نمایم و همچنین سپاسگذار تمام خدمتگزاران و مسئولانی هستیم که در این دو ماه پرخیر و برکت نقش آفرینی در راستای هر چه پر رنگ‌تر برگزارشدن و ایجاد فضای معنوی در سطح کشور را فراهم کرده اند داریم.

قائم مقام نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه موقت شهرستان بیرجند تصریح کرد: در این راستای از تمامی ارگان‌ها به ویژه نیرو‌های خدوم انتظامی، پلیس راهور، بسیج، هیئت‌های عزاداری که در راستای نظم و امنیتت و ایجاد فضا امن برای عزاداری هرچه بهتر مردم فراهم کردندقدردانی می‌شود.

نوفرستی با قدردانی از ستاد عتبات عالیات که در این ایام به ویژه در اربعین حسینی افتخار آفریدند و یک معجزه واقعی را رقم زده اند، بیان کرد: جریان اربعین امام حسین (ع) بیانگر این است که انسان‌های با تقوا و دارای آزادی معنوی می‌توانند دنیا را متحول کنند.

وی افزود:، اما جای تاسف برای مدیران و مسئولان گردشگری دارد که در این ایام که همه در تلاش برای باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان هستند، عده‌ای ۲۰ اتوبوس دختر و پسر جوان را در قالب تور‌های گردشگری به منطقه طبس می‌برند.

وی بیان کرد: که این جهل نیست که انسان در قالب بی حجابی زمینه هوا‌های نفسانی را ایجاد کند و جای تقدیر و تشکر از مردم متدین طبس دارد که انزجار خود را با این حرکت بار‌ها و بار‌ها اعلام کردند.

قائم مقام نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه موقت شهرستان بیرجند تصریح کرد: روز اول ماه ربیع الاول روز هجرت پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه است که این هجرت مهم‌ترین نشانه و مبدا آغاز اسلام می‌شود و زمینه‌ای برای برقراری حکومت اسلامی و درخشنده‌ترین روزه‌های اسلام استگرامی باید داشته شود.

نوفرستی بیان کرد: امروزه اگر ما شاهد این انقلاب و تاثیرات آن در سطح جهان هستیم ما هم مدیون پیامبر اسلام هستیم و باید مسیر را پیدا کنیم و قدر این مکتب بزرگ و انقلاب را بدانیم.

وی افزود: ۲۴ آبان ماه نیز در سال ۱۳۶۰ سالروز رحلت عالم ربانی شخصیت بزرگ علامه سید محمد حسین طباطبایی یه عنوان یکی از تربیت کننده‌های شخصیت‌های بزرگ علمی و مذهبی است که یاد این عالم ربانی را گرامی میداریم.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: