تاریخ انتشار: ۲۱:۱۰ - ۰۲ آذر ۱۳۹۷
وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ»: به دنبال معافیت از تحریم‌های اخیر آمریکا، چین بارگیری نفت خام از ایران را از ماه نوامبر و بعد از یک ماه توقف از سر می‌گیرد.
رویداد۲۴  چین واردات نفت خام از ایران را از سر می‌گیردمنابع مطلع از خرید مجدد نفت خام ایران از سوی چین و بعد از یک ماه توقف خبر دادند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» به دنبال معافیت از تحریم‌های اخیر آمریکا، چین بارگیری نفت خام از ایران را از ماه نوامبر و بعد از یک ماه توقف از سر می‌گیرد.

بر این اساس، چین از معدود کشور‌های بوده که توانسته معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را کسب کند. این کشور توانسته مجوز خرید روزانه ۳۶۰ هزار بشکه نفت خام از ایران به مدت ۶ ماه که از آذرماه شروع می‌شود را کسب کند.

دولت چین پیشتر از توقف خرید نفت ایران از سوی دست‌کم ۲ پالایشگاه دولتی خود خبر داده بود.

اعلام از سرگیری خرید نفت خام ایران از سوی چین در حالی صورت می‌گیرد که «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین قصد دارد هفته آینده در حاشیه برگزاری اجلاس «جی_۲۰» در آرژانتین با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

به نوشته بلومبرگ، منابع مطلع در این زمینه اظهار داشتند که نحوه پرداخت پول خرید نفت ایران از سوی چین نیز قرار است در روز‌های آتی رفع شود.

بلومبرگ در خاتمه ضمن اشاره به تعلل احتمالی پالایشگاه‌های کره جنوبی در پرداخت پول نفت خریداری شده از ایران تا ماه اسفند یا بعد از آن نوشت: هند، یکی دیگر از خریداران عمده نفت ایران نیز قرار است ۱.۲۵ میلیون تن نفت خام را در آذرماه از ایران خریداری کند.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، چین ، کره جنوبی ، پول ، نفت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: