تاریخ انتشار: ۲۱:۵۴ - ۰۴ آذر ۱۳۹۷
در پی حمله شیمیایی گروه‌های تروریستی به حلب، رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که کشورش این حملات را محکوم می‌کند.

واکنش ماکرون به حمله شیمیایی حلب

 رویداد۲۴ امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد: فرانسه هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی را محکوم می‌کند و امیدوار است افرادی که اطلاعات مربوط به این حمله را افشا کرده‌اند، این اطلاعات را به نهاد بین‌المللی مربوطه در لاهه ارسال کنند تا حقیقت درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی تایید شود.

رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین اظهار کرد که کشورش تاکنون اطلاعات کافی درباره حمله شیمیایی حلب در اختیار ندارد.

وی اضافه کرد: درباره گزارش‌های مربوط به حمله و استفاده از سلاح‌های شیمیایی، ما اطلاعات کافی و واضح برای اظهارنظر در خصوص اطلاعات ارائه شده از سوی روسیه در اختیار نداریم.

ماکرون گفت که تحولات سوریه را به دقت رصد می‌کند و آمادگی دارد که در این باره نه‌تنها با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلکه با کشورهای دیگر نیز رایزنی داشته باشد.

گروه‌های تروریستی مستقر در حومه حلب که وابسته به تحریر الشام (النصره سابق) هستند، به تازگی با گلوله‌های حاوی گازهای سمی محله‌های حلب شامل خالدیه، خیابان النیل و جمعیت الزهرا را هدف قرار دادند.

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو پیام جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، حمله گروه‌های مسلح با گازهای سمی به مناطقی از شهر حلب را محکوم کرد و این حملات را نتیجه تسهیل روند دستیابی آنها به مواد شیمیایی از سوی برخی کشورها دانست.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: