تاریخ انتشار: ۲۲:۴۷ - ۰۴ آذر ۱۳۹۷
سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کردکه یگان‌های ارتش ساعاتی قبل و پس از زلزله کرمانشاه در مناطق آسیب دیده مستقر شدند.
رویداد۲۴  سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کردکه یگان‌های ارتش ساعاتی قبل و پس از زلزله کرمانشاه در مناطق آسیب دیده مستقر شدند.

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی اظهارداشت: به محض وقوع زلزله شدید کرمانشاه یگان‌های نیروی زمینی ارتش مستقر در منطقه به سرعت به مناطق اسیب دیده اعزام شدند.

وی افزود: نیرو‌های ارتش اکنون در شهر‌های قصرشیرین و سرپلذهاب و روستا‌های منتقل مستقر شده اند و برقراری امنیت این ۲ شهر مذکور را در دست گرفته اند.

به گفته سخنگوی ارتش تیپ ۱۷۱ ابوذر، تیپ ۱۲۳ و تیپ ۱۲۸ نیروی زمینی ارتش اکنون در مناطق در حال گشت زنی هستند تا در صورت لزوم وارد عمل شوند.

امیر تقی خانی با بیان اینکه فرماندهی یگان مستقر در منطقه را جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش بر عهده دارد، گفت: بیمارستان منطقه‌ای ارتش در کرمانشاه به حالت اماده باش در امده است و بر اساس دستور فرمانده نیروی زمینی و فرمانده ستاد ارتش تمام نیرو‌های مستقر به منطور امداد رسانی در امادگی کامل هستند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) یکشنبه شب شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد، این زمین لرزه ساعت ۲۰ و ۷ دقیقه ۳۱ ثانیه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله ۱۷ کیلومتری سرپل ذهاب، ۱۸ کیلومتری قصرشیرین و ۳۳ کیلومتری گیلانغرب و ۱۲۷ کیلومتری کرمانشاه رخ داده است.

این زلزله به حدی شدید بود در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و هم اکنون اکثر مردم در معابر عمومی و پارک‌ها به سر می‌برند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: