تاریخ انتشار: ۱۸:۲۳ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد که در سومین سمینار همکاری‌های ایران و اروپا، همکاری‌های هسته‌ای با ایران در راستای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تقویت یافته است.

از طریق دیپلماسی می‌توان به راه‌حلی پایدار دست یافت

رویداد۲۴ میگوئل آریاس کانته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا پس از سومین سمینار همکاری‌های ایران و اروپا در توییتی نوشت: اتحادیه اروپا، همکاری‌های هسته‌ای کشوری با ایران را در راستای برجام تقویت نمود. توافق هسته‌ای با ایران برای امنیت اروپا، منطقه و سراسر جهان اهمیت دارد. تنها از طریق دیپلماسی – و نه مقابله - می‌توان به راه‌کارهایی پایدار دست یافت.

گفتنی است علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌ سازمان انرژی اتمی در سومین سمینار همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا با بیان اینکه «چیزی که در سال ۲۰۱۶ بر سر آن به توافق رسیدیم، لزوم محقق کردن دستاوردهای توافق‌ هسته‌ای در زمینه همکاری‌های هسته‌ای از سوی هر دو طرف را منعکس کرد» اظهار کرد: پیوست سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) منعکس‌کننده همکاری و توافق نهایی امضاکنندگان بر سر اقدامات و تدابیر لازم برای اجرای توافق در این حوزهِ حیاتی و مهم، است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج آمریکا ار توافق هسته‌ای تصریح کرد: تمام جامعه بین‌الملل می‌داند که این توافق‌ها و معاهدات حاصل تلاش‌های چند جانبه و طولانی مدت برای تبدیل کردن جهان به مکانی بهتر برای زندگی و احترام به یکدیگر است. با توجه به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تمامی 13 گزارش خود پایبندی ایران به برجام را تائید کرده است، خروج آمریکا از این توافق برای کشورهای مستقل عجیب به نظر می‌آید.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: