تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۰۷ آذر ۱۳۹۷
حمایت آیت الله مکارم از ظریف:
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در شرایطی که ما باید در برابر دشمن خارجی قوی و متعهد باشیم، برادران و خواهرانی در مجلس شورای اسلامی به دنبال استیضاح وزرا هستند که این کار به صلاح نیست.
حمایت آیت الله مکارم از ظریف: استیضاح وزیرانی که در برابر دشمن ایستاده‌اند، به صلاح نیست
رویداد۲۴ آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در شرایطی که ما باید در برابر دشمن خارجی قوی و متعهد باشیم، برادران و خواهرانی در مجلس شورای اسلامی به دنبال استیضاح وزرا هستند که این کار به صلاح نیست.

وی روز چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، افزود: در این شرایط اگر بخواهیم وزیری را تغییر دهیم آن هم وزیرانی که در مقابل دشمنان ایستاده اند، کار درستی نیست و نباید در این موقعیت دولت ضعیف شود.

وی با اشاره به لزوم قوی بودن دولت در برابر دشمن، بیان کرد: باید از این استیضاح‌های پشت سر هم در این شرایط صرف نظر کرد و نمایندگان مجلس ایراد‌ها و اشکال‌های خود به وزیران را به صورت انتقاد و سوال مطرح کنند.

وی ادامه داد: خود استیضاح به معنای تضعیف پایه فعالیت‌های وزیر است و در این شرایط باید ملاحظات لازم را داشت.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: وزیران بی عیب نیستند، اما باید به مصالح نظام توجه کرد و لازم نیست فورا برای تغییر وزیران اقدام شود، این اقدام‌ها دردسر دارد، باید نسبت به عملکرد وزیران انتقاد و از آنان سوال کرد، اما استیضاح در شرایطی که مقابل دشمنی به ظاهر قوی هستیم، به صلاح نیست.

زندانی مهریه شایسته نظام اسلامی نیست
 
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از اقدام‌های انجام شده برای تسهیل آزادی زندانیان مهریه در کشور، گفت: در رسانه‌ها آمده است که هنوز چهار هزار تن به خاطر مهریه در زندان هستند و دولت هم برای تامین هزینه آنان، ماهیانه ۷۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند، در حالی که بیشتر این افراد بی گناه هستند و نباید این همه بی گناه در زندان باشند، آن هم زندان نظام جمهوری اسلامی.

 برای آزادی آنان راه‌های شرعی خوبی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن بسیاری از زندانیان مهریه را آزاد کرد.

 زندان عوارض بسیاری دارد و مشکلات خانوادگی و اجتماعی به دنبال می‌آورد، همچنین شاید عده‌ای از جوانان از ترس زندان افتادن به خاطر مهریه، به دنبال ازدواج نمی‌روند؛ در حالی که باید شرایطی فراهم کرد که جوانان به سمت ازدواج تشویق شوند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: از نظر قوانین ممکن است مشکلاتی در این موضوع باشد که برای رفع آن نمایندگان مجلس آماده اند این قوانین دست و پا گیر را اصلاح کنند تا این همه زندانی بی دلیل برای مهریه محبوس نباشند.

وی بیان کرد: شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که در خارج بگویند چهار هزار تن در ایران به خاطر مهریه زندانی هستند، این مساله باید برطرف شود چرا که راهکار‌های شرعی و قانونی آن هم وجود دارد.

 از جمله کار‌هایی که برای اصلاح این وضعیت صورت گرفت، ثبت نشدن مهریه‌های بالا در دفتر خانه‌ها بود که از این نمونه راهکار‌ها موجود است و می‌توان مشکل تعداد بالای زندانیان مهریه در ایران را حل کرد.
 
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: