تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - ۰۸ آذر ۱۳۹۷
وضعیت آب و هوا؛
کارشناس هواشناسی: با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، از فردا بارندگی آغاز می‌شود.
ورود سامانه جدید بارشی از فردا
رویداد۲۴ امیر سرکرده درباره شرایط آب و هوایی کشور افزود: امروز سکون نسبی در بیشتر شهر‌ها و نقاط کشور حاکم است که این شرایط برای شهر‌های صنعتی و پرجمعیتی همچون تهران، البرز، اراک و اصفهان خبر خوبی نیست؛ چون انباشت آلاینده‌های صنعتی را به همراه دارد.
 
تعداد بازدید : 8


سرکرده گفت: ​روز گذشته در تهران هوا برای گروه‌های حساس، ناسالم بود و امروز نیز پیش بینی می‌شود، همین شرایط ادامه داشته باشد، هرچند که بارش نیز خواهیم داشت.

وی افزود: با ورود سامانه بارشی از فردا به کشور، ابتدا در شهر‌های شمال غرب و پس از آن برای حاشیه جنوبی البرز بارندگی پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گفت: فردا در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان غربی، ​ اردبیل، کردستان، شمال استان کرمانشاه و زنجان بارندگی خواهیم داشت.

سرکرده افزود:​ شنبه فعالیت این سامانه گسترش پیدا می‌کند و همچنان در شمال غرب کشور بارندگی پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به وقوع برودت هوا در جاده‌های کوهستانی گفت:​ بارش‌ها در جاده‌های کوهستانی شمال غرب و جاده‌های مواصلاتی البرز به شکل برف خواهد بود و شکل گیری مه غلیظ در ساعات اولیه صبح و اواخر شب دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی افزود: آسمان در بیشتر نقاط کشور صاف، آفتابی و پایدار است.

سرکرده گفت: آب‌های شمالی کشور مواج و متلاطم است و امروز با توجه به افزایش دما روی سواحل دریای خزر، پیش بینی می‌شود، فردا در این مناطق افت ۱۰ درجه‌ای دما خواهیم داشت.
 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: